همشهری آنلاین: همتی اعلام کرد: گزارش ماهانه تولیدات صنعتی شرکتهای بورسی که بیش از نیمی از تولید صنعتی کشور را در اختیار دارند، حکایت از این دارد که رشد تولید صنعتی در شهریورماه نسبت به مردادماه ۱٬۲ درصد مثبت بوده است.

همتي 833

به گزارش تسنیم، عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی دریادداشت اینستاگرامی خود نوشت: گزارش ماهانه تولیدات صنعتی شرکتهای بورسی که بیش از نیمی از تولید صنعتی کشور را در اختیار دارند، حکایت از این دارد که رشد تولید صنعتی در شهریورماه نسبت به مردادماه ۱٬۲ درصد مثبت بوده است.

به گفته همتی گزارش پژوهشکده پولی و بانکی نشان می‌دهد، از ابتدای سال ۹۸ روند رشد منفی صنعتی، بطور ماهانه، کاهنده بوده است و در ماه شهریور مثبت شده است.

رئیس کل بانک مرکزی می‌افزاید: شاخص مستخرج از تعداد۲۳۰ شرکت صنعتی بورسی همراستا با شاخص تولید صنعتی کل کشور است و لذا، باتوجه به اینکه شاخص‌های رسمی کل کشور با تأخیر منتشر می‌شود این شاخص بورسی می‌تواند جایگزین خوبی برای تغییرات ماهانه صنعت و حمایت‌کننده‌ای مناسب از مثبت شدن رشد غیرنفتی کشور باشد، که در آمار سه ماههٔ اول سال نیز مشهود بود.

همتی تأکید می‌کند: این نکته مهم را نیز باید اضافه کنم که این گزارش به معنای جبران کاهش تولیدات صنعتی نیست و بایستی در خصوص تشکیل سرمایه ثابت ناخالص داخلی کشور و نرخ سرمایه ‌ذاری که روند نگران‌کننده‌ای دارد، چاره‌جویی کرد.

کد خبر 457952

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =