شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۲
۰ نفر

همشهری آنلاین: یک تابلو نقاشی از «پل گوگن» ‌ در ماه دسامبر در یک حراجی فرانسوی با قیمت پایه پنج میلیون یورو به مزایده گذاشته می‌شود.

گوگن

به گزارش ایسنا و به نقل از رویترز، ‌ به گفته کارشناسان این نقاشی رنگ روغن در سال ۱۸۹۷، ‌ زمانی که «گوگن» ـ نقاش پست امپرسیونیست فرانسوی ـ در «تاهیتی» ‌ زندگی می‌کرد، خلق شده است.

مالک فعلی این اثر که ناشناس است، ‌ این تابلو نقاشی را بین سال‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۷ به موزه متروپولیتن نیویورک امانت داده بود.

مدیر حراجی فرانسوی که این اثر در آن به فروش گذاشته خواهد شد، بیان کرد: «فکر می‌کنم این اثر برای مجموعه‌داران هنری حرفه‌ای بسیار جذاب باشد؛ چراکه تعداد بسیار محدودی از آثار هنری «گوگن» ‌ که مربوط به دوران زندگی او در «تاهیتی» ‌ باشند در بازار هنری عرضه می‌شود.»‌

«پول گوگن» نقاش فرانسوی متولد سال ۱۸۴۸ است که یکی از مهمترین چهره‌های سبک پساامپرسیونیستی به شمار می‌رود. او در نقاشی، ‌ مجسمه‌سازی و نویسندگی از سبک نمادگرایی پیروی می‌کرد. آثار او بر سبک هنرمندان بزرگی همچون «پابلو پیکاسو» ‌و ‌ «آنری ماتیس» ‌ تاثیر گذاشت. او پس از سفرهای اولیه‌ی خود طی سال‌های ۱۸۹۱ تا ۱۹۸۳ به جزایر پولینزیا، به صورت دائمی به آن‌جا رفت و بعدها در همان منطقه در سال ۱۹۰۳ درگذشت.

کد خبر 457674

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار هنر

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها