همشهری آنلاین: دستاوردهای تحقیقاتی جدید نزاجا با حضور فرمانده این نیرو و جانشین فرمانده کل ارتش رونمایی و تحویل‌ دهی شد.

نیروی زمینی

به گزارش ایسنا، این ۶ دستاورد جدید فناور محور و مرز شکنانه در حوزه‌های مختلف رزم زمینی از جمله خودرویی، رباتی، سامانه‌های بدون سرنشین، جنگال و هم افزایی راکتی و موشکی رونمایی و تحویل دهی شده است.

از میان این ۶ دستاورد دو محصول جدید در حوزه خودرویی و رباتیک است که برای نخستین بار رونمایی می‌شود و چهار محصول دیگر تحویل سازمان‌ها و نیروهای بهره‌بردار خواهند شد.

از میان این دستاوردها پروژه حیدر یک نزاجا که ربات هوشمند شبکه محور است، برای مقابله با ستون‌های زرهی و خودرویی و استحکامات دشمن و کمک به پایش و مراقبت از امکان و مناطق مرزی به صورت کاملا هوشمند با قابلیت تعقیب و گریز و انهدام اهداف دشمن است.

همچنین پروژه خودرویی روین تن نزاجا که سبک ترین خودروی تاکتیکی دنیا است و در برابر گلوله‌های کالیبر ۵۰ هسته فولادی مقاوم هست نیز در این مراسم رونمایی شد که قابلیت حفظ جان خدمه و سرنشیان خودرو در برابر حملات دشمن را داراست و با فناوری کاملا بومی و رعایت استانداردهای بین المللی تولید شده است.

از دیگر دستاوردهای موجود در این مراسم سامانه لبیک یک نزاجا است که سامانه‌ای برای هدایت و کنترل نقطه زن موشک است و مبتنی بر فناوری درون زا است.

دیگر دستاورد تحقیقاتی نزاجا پهپاد دست پرتاب است که با برد عملیاتی مناسب مجهز به سامانه خودکار و ایستگاه زمینی قابل حمل است و نیز قابلیت تصویر برداری روزانه و شبانه را در خود دارد و می‌تواند اهداف دشمن را به صورت تصویری کشف و رصد کند.

کد خبر 457362

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =

دیدگاه خوانندگان