همشهری آنلاین: دبیر اجرایی ششمین همایش نقشه برداری مغز، از امکان درمان موفق‌تر بیماری‌هایی همچون اوتیسم، وزوز گوش و اضطراب با ثبت دیجیتالی سیگنال‌های امواج مغز، خبر داد

درمان اوتيسم و اضطراب با ثبت ديجيتالي سيگنال‌هاي امواج

به گزارش خبرگزاری مهر، بهروز سلامت، گفت: ششمین همایش نقشه برداری مغز، از ۱۷ تا ۱۹ مهر ۹۸ با حضور اساتید و صاحبنظران برجسته از داخل و خارج از کشور در دانشگاه شهید بهشتی برگزار می‌شود و جدیدترین دستاوردهای علمی در حوزه نقشه برداری مغز در آن ارائه خواهد شد.

وی افزود: نقشه‌برداری مغز یک موضوع تحقیقاتی بوده و کمک می‌کند تا بتوانیم مغز را بهتر بشناسیم تا بر اساس آن تاثیر بیماری‌ها بر عملکرد مغز را دقیق متوجه شویم و بر همین اساس پیشگیری یا درمان موفقیت آمیز را داشته باشیم.

دبیر اجرایی ششمین همایش نقشه برداری مغز با اشاره به اینکه فعالیت‌های تحقیقاتی زیادی در این زمینه از طریق پژوهشکده علوم و فناوری‌های پزشکی دانشگاه شهید بهشتی انجام گرفته است، گفت: در این همایش مهمانانی از کشورهای سوئیس، آلمان و انگلیس یا محققین ایرانی خارج از کشور حضور دارند.

سلامت عنوان کرد: گروه‌های هدف ششمین همایش نقشه برداری مغز روانپزشکان، روانشناسان، رادیولوژیست‌ها، متخصصین مغز و اعصاب و پزشکی هسته‌ای است که برای نخستین بار مرکز تحقیقاتی تربیتی EEG-INFO از اروپا به ایران سفر خواهد کرد و کارگاه یک هفته‌ای در زمینه نوروفیدبک با فرکانس پایین برگزار می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: EEG-INFO یک موضوع تحقیقاتی برای نقشه‌برداری مغز به شمار می‌رود که البته هرچند به اندازه ام آر آی دقیق نیست ولی کمک می‌کند که ناهنجاری‌های نوار مغزی با فرکانس پایین دوباره به هنجار تبدیل شود و بر همین اساس می‌توانیم بیماری‌هایی همچون وزوز گوش، اوتیسم و اضطراب را بهتر درمان کرده و موفقیت درمانی بیشتری داشته باشیم.

سلامت گفت: EEG-INFO ، ثبت دیجیتالی یا کاغذی سیگنال‌های امواج مغز است و یک روش غیر تهاجمی به شمار می‌رود همچنین نتایج حاصل از EEG-INFO می‌توانند برای شناسایی ناهنجاری‌های فعالیت الکتریکی مغز که ممکن است با اختلالات مغزی مشخصی مانند صرع، تومور مغزی، آلزایمر، سکته و مرتبط باشند بکار گرفته شوند.

کد خبر 456713

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار