همشهری‌آنلاین: با حکم شهردار تهران، سید امیرحسین شمس به عنوان نماینده شهرداری تهران در شورای حفظ حقوق بیت‌المال در اراضی، منابع طبیعی و حقوق عامه استان تهران معرفی شد.

شهرداری تهران 833

به گزارش ایسنا، طی نامه‌ای از سوی شهردار پایتخت خطاب به رئیس کل دادگستری استان تهران، سید امیرحسین شمس - مدیر کل حقوقی - به عنوان نماینده شهرداری تهران در شورای حفظ حقوق بیت‌المال در اراضی، منابع طبیعی و حقوق عامه استان تهران معرفی شد.

در اجرای بند ۵ اصل ۱۵۶ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و بر اساس دستورالعمل ریاست وقت قوه قضائیه در سال ۱۳۸۳، شورای حفظ حقوق بیت‌المال در سطوح کشوری و استانی تشکیل شد. به منظور تحقق کامل اهداف مقرر در دستورالعمل شورای حفظ حقوق بیت‌المال، برنامه شورای حفظ حقوق بیت‌المال در اراضی و منابع طبیعی حول دو محور اساسی پیشگیری از تصرف و تملک اراضی دولتی و استیفای حقوق دولت که من غیـر حق تصرف یا واگـذار شده‌است.

به گزارش شهرنوشت، این شورا با برقراری رابطـه مستحکم با قوه قضائیه در جلوگیـری از سوء استفاده و حیف و میل اراضی ملی و دولتی متعلق به بیت‌المال و تلاش در بازگرداندن اراضی مورد تعرض و تصرف زمین‌خواران به جایگاه به حق خود که همان منافع عمومی است، متمرکز شده است.

کد خبر 456685

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار شهری

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha