همشهری آنلاین: هفتاد و یکمین دوره مراسم اهدای جوایز امی موسوم به اسکار تلویزیون برگزار شد و شبکه اچ‌بی‌اُ با سریال‌های «بازی تاج و تخت» و «چرنوبیل» بیشترین جایزه را برد.

پيتر دينكليج با جايزه امي

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از لس‌آنجلس تایمز، از مجموع ۳۰ جایزه اهداشده در بخش‌های مختلف، ۹ جایزه امی به شبکه HBO رسید و آمازون با هفت و نتفلیکس با چهار جایزه در رده‌های بعد ایستادند. شبکه کابلی اچ‌بی‌اُ با «بازی تاج و تخت»، «ویپ» و «چرنوبیل» در مجموع در ۱۳۷ رشته نامزد دریافت جایزه بود و «اوزارک»، «عروسک روسی» و «وقتی آنها ما را می‌بینند» در مجموع ۱۱۷ نامزدی برای نتفلیکس به ارمغان آورده بودند.

فصل هشتم و پایانی «بازی تاج و تخت» که در ۳۲ رشته بخت بردن جایزه داشت، دو جایزه بهترین سریال درام و بهترین بازیگر مرد مکمل (پیتر دینکلیج) را برد تا با ۱۰ جایزه بخش‌های فنی در هفته گذشته، با ۱۲ جایزه برای همیشه با مراسم امی وداع کند. ۳۲ نامزدی برای یک سریال یک رکورد در تاریخ جوایز امی است و هشت فصل «بازی تاج و تخت» در مجموع در ۱۶۱ رشته نامزد دریافت جایزه از این مراسم شده بودند.

«فلیبگ» از شبکه آمازون پرایم جایزه بهترین سریال کمدی را برد و جایزه بهترین سریال کوتاه به «چرنوبیل» رسید که با پنج قسمت در مجموع ۱۰ جایزه امی به دست آورد. این سریال شبکه اچ‌بی‌اُ در رشته‌های بازیگری برای استلن اسکارسگارد، امیلی واتسن و جرد هریس هم نامزد دریافت جایزه بود که نصیبی از جوایز نبرد.

«آینه سیاه: بندراسنچ» بهترین فیلم تلویزیونی، بیلی پورتر بهترین بازیگر مرد درام با «پوز»، جودی کامر بهترین بازیگر زن درام با «کشتن ایو»، بیل هدر بهترین بازیگر مرد کمدی با «بری» و فیبی والر-بریج بهترین بازیگر زن کمدی با «فلیبگ» دیگر برندگان جوایز امی بودند.

کد خبر 455983

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =