همشهری آنلاین: در پی موج اخباری مبنی بر حضور دانشجوی جعلی در کلاس‌های دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی و پس از آنکه وزیر بهداشت عنوان کرد از سه ماه قبل دستور برخورد با صندلی‌فروشی را داده است، وزیر علوم نیز نسبت به پدیده فروش صندلی در دانشگاه‌ها واکنش نشان داد.

منصور غلامي

به گزارش ایسنا، منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با تاکید بر اینکه پدیده‌ای به عنوان فروش صندلی در دانشگاه‌های دولتی نداریم، گفت: اگر هم موردی در این زمینه مشاهده شود جرم متخلفان از طریق قوه قضائیه قابل پیگیری است.

وی در خصوص فروش امتیاز صندلی در دانشگاه‌های زیرمجموعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: ما پدیده‌ای به عنوان فروش صندلی در دانشگاه‌های زیر مجموعه خود نداریم چرا که این موضوع جرم و تخلف محسوب می‌شود و وقوع چنین پدیده‌ای در زیرمجموعه ما امکان ندارد.

غلامی با تاکید بر اینکه پرونده فروش صندلی در دانشگاه‌ها قابل ارجاع به قوه قضائیه است، تصریح کرد: دانشگاه‌های دولتی با توجه به اینکه بر اساس ضوابط و آئین‌نامه‌های مدیریتی اداره می‌شوند و سلسله مراتب اداری در این مراکز وجود دارد، بنابراین هیچ کسی صاحب امضای طلایی نیست که بخواهد تخلفی با عنوان فروش صندلی انجام دهد.

وزیر علوم خاطرنشان کرد: انتظار ما در دانشگاه‌های غیردولتی نیز این است که پیرو ضوابط و آئین‌نامه‌های موجود عمل کنند و شاهد چنین پدیده‌هایی با عنوان فروش صندلی نباشیم. اگرچه ممکن است به دلایل مختلف نظیر ضعف مدیریت و ضعف حضور افراد اصلح در دانشگاهی چنین اتفاقاتی بیفتد اما این موضوع به شدت قابل پیگرد است.

دکتر غلامی تاکید کرد: اگر موردی با عنوان فروش صندلی در دانشگاه‌های دولتی مشاهده کنیم با آنها به شدت برخورد خواهیم کرد و اگر این تخلف از سوی اعضای هیات علمی رخ داده باشد در کمیته تخلفات اعضای هیات علمی و هیات انتظامی پیگیری می‌شود.

بر طبق این گزارش، سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: «سه ماه قبل پس از مقابله با اخلالگران در حوزه دارو، دستور برخورد با جریان‌های فساد در کنکور پزشکی و فروش صندلی دانشگاه را هم صادر کردم. تا کنون نتایج مهمی حاصل شده و به زودی به قوه قضائیه ارسال خواهد شد. عوامل قدرت و فساد در هر سطح و جایگاه بدانند ما تا آخر این راه خواهیم رفت.»

طی روزهای اخیر، اخباری مبنی بر حضور فردی غیردانشجو در کلاس‌های دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی در رسانه‌ها منتشر شد. در حالی که شایعه دانشجو شدن این دانشجونما به واسطه پرداخت پول مطرح شد، معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تاکید کرد این فرد دانشجونما به طور غیرقانونی در محوطه دانشکده دندانپزشکی دانشگاه شهیدبهشتی حضور پیدا کرده و از کلاس‌های آموزشی استفاده می‌کرده و هیچ ارتباط سیستماتیک و اداری با دانشگاه نداشته است.

کد خبر 455707

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار