همشهری آنلاین: وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ضمن رد اتهام‌زنی مقامات آمریکا مبنی بر نقش داشتن ایران در حملات به تاسیسات نفتی آرامکو تاکید کرد: اگر تهدیدی علیه ایران مطرح شود، همان قاطعیتی که به تجاوز اندک پهپاد آمریکایی پاسخ دادیم، وجود خواهد داشت.

امیر حاتمی

«امیر سرتیپ امیر حاتمی» پیش از ظهر امروز در پایان جلسه هیات دولت، در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی در مورد حملات نیروهای یمنی به تاسیسات نفتی آرامکو گفت: موضوع بسیار روشن است، یک درگیری بین دو کشور اتفاق افتاده است. یک طرف درگیری یمنی‌ها هستند که به صراحت اعلام کردند، این کار را انجام داده‌اند.

وی ادامه داد: منطق کار هم روشن است. کشوری که سالیان سال تحت حملات شدید بوده، تعداد زیادی تلفات در اثر جنگ داده و همین‌طور در اثر محاصره‌ای که انجام شده، از خود واکنش نشان داده است.

وزیر دفاع یادآورشد: یمنی‌هاحدود دو سال قبل نیز چنین عملیاتی را انجام داده و به یک فرودگاه در امارات حمله کرده و موشکی با برد ۱۲۰۰ کیلومتر شلیک کرده بودند، هرچند آن موشک نشان داد که با دقت کافی برخودار نیست اما اینکه بعد از دو سال، آنها به دقت کافی رسیده باشند، از نظر منطقی قابل قبول است.
  امیر حاتمی خاطرنشان کرد:  از این جهت کاملا روشن است که این موضوع متعلق به درگیری دو کشور است و از آن طرف، انگیزه کامل وجود دارد.

وی افزود: اینکه یک طرف، به دیگران از جمله جمهوری اسلامی ایران اتهام وارد کنند، انگیزه‌شان روشن است. عربستان و رژیم صهیونیستی از ابتدا به دنبال آن بودند پای آمریکایی‌ها را به درگیری در این منطقه بکشانند و این آرزوی آنها بود و از هر حادثه جنگی بین دو کشور، همین منطق را دنبال می‌کنند.

 وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه این ادعاها و اتهامات به طور کلی، جدی و قطعی رد می‌شود و  به جایی نخواهد رسید، تصریح کرد: هیچ شاهد، مدرک و قرینه‌ای ارائه نمی‌شود. این صرفا یک ادعا است که می‌شود هر کسی را متهم کرد و دلیلی هم ارائه نکرد. این مسئله در همین چارچوب و ارزشی زیادی ندارد.

این مقام عالی نظامی درباره طرح این ادعا که حملات از خاک ایران و عراق انجام شده است، خاطرنشان کرد: من در بیانات مقامات آمریکایی چنین سخنی را ندیدم. اگر کسانی و افراد غیرمسئولی این مطالب را می‌کنند، مسئولیت صحبت‌هایشان با خودشان است ولی در بیانات مقامات رسمی آمریکا چنین چیزی را ندیدم. بحث‌های رسانه‌ای و مجازی دائما مطرح می‌شود ولی چنین موضع‌گیری‌ای تاکنون گفته نشده است.

امیر حاتمی با بیان اینکه همه می‌دانند جمهوری اسلامی ایران کاملا از صلح و امنیت منطقه مراقبت می‌کند، ابراز داشت: این کار با اقتدار تمام انجام می‌شود و اگر تهدیدی علیه ایران مطرح شود، همان قاطعیتی که به تجاوز اندک پهپاد آمریکایی پاسخ دادیم، وجود خواهد داشت و الحمدالله این توان روز به روز در حال افزایش است.

کد خبر 455449

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار