همشهری آنلاین: خالق سه‌گانه «پدرخوانده» نخست‌وزیر بریتانیا را همردیف برخی از خونخوارترین چهره‌های تاریخ معاصر از جمله صدام حسین و معمر قذافی رده‌بندی کرد.

مارلون براندو در فيلم پدرخوانده

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از گاردین، بوریس جانسون حدود دو ماه پیش در گفتگو با روزنامه دیلی میل در پاسخ به پرسشی درباره صحنه محبوب خود در تاریخ سینما به کشتار پایانی فیلم مافیایی «پدرخوانده» اشاره کرد؛ ادعایی که با واکنش تند و تیز فیلمساز برنده اسکار و خالق این سه‌گانه ماندگار مواجه شد.

فرانسیس فورد کاپولا در واکنش به این ایده عجیب انتقامی سخت از نخست‌وزیر بریتانیا گرفت و او را با خونریزترین دیکتاتورهای تاریخ مقایسه کرد. کاپولا که منتقد اقدام جانسون در خروج بدون توافق از اتحادیه اروپاست، به ستون‌نویس فایننشال نیوز گفت: «هر که عاشق فیلم مافیایی من باشد، کنار چهره‌هایی چون صدام حسین و معمر قذافی قرار می‌گیرد. ایده احقمانه برگزیت بدون توافق نتیجه‌ای فاجعه‌بار خواهد داشت.»

او با اشاره به اینکه خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا بیشتر شبیه «اینک آخرالزمان» است تا «پدرخوانده» افزود: «بریتانیا خیلی چیزها برای دوست داشتن دارد؛ از زبان زیبای انگلیسی تا فیزیک نیوتنی و پنی‌سیلین. من وحشت می‌کنم که کسی حتی بتواند به کاری احمقانه چون خروج از اتحادیه اروپا فکر کند. آن صحنه پایانی یک فیلم گانگستری می‌تواند در دنیای واقعی بازتاب داشته باشد و بریتانیای محبوب ما را به سوی ویرانی بکشاند.»

کد خبر 454888

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سینما

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha