همشهری آنلاین: آمریکا اعلام کرد که به‌زودی فروش سیگارهای الکترونیکی طعم‌دار را ممنوع خواهد کرد.

آمریکا فروش سیگارهای الکترونیکی طعم‌دار را ممنوع می‌کند

این کار با هدف کاهش مصرف این نوع سیگار در دبیرستان‌ها و دانشگاه‌های آمریکا انجام می‌شود.

بنا بر اعلام وزارت بهداشت آمریکا، تا چند هفتۀ دیگر فروش همۀ طعم‌ها غیر از طعم واقعی تنباکو (از جمله نعنایی، انبه یا توت فرنگی) ممنوع خواهد شد.

مقامات وزارت بهداشت اعلام کردند این کار نه از آن‌رو که این طعم دهنده‌ها مضر هستند بلکه به این دلیل که نسل کاملی از جوانان را معتاد به نیکوتین کرده و سالها تلاش دولت برای ترک عادت سیگار کشیدن مردم جامعه را هدر داده‌اند، خطرناک هستند و باید از بازارهای فروش جمع‌آوری شوند.

بنا بر تحقیقات، یک چهارم دانش آموزان آمریکا در سال ۲۰۱۹ مصرف کنندۀ این نوع سیگارها بوده‌اند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا نیز از این تصمیم دفاع کرد. او روز چهارشنبه در کاخ سفید به خبرنگاران گفت: «بسیاری فکر می‌کنند که سیگارهای الکترونیکی عالی هستند. در حالی که اینگونه نیست و این نوع سیگارها نیز مشکلات زیادی ایجاد می‌کنند.»

این نشست خبری از جنبه‌ای دیگر نیز خبرساز شد. ترامپ در زمان اظهارنظر دربارۀ خطرات سیگار الکترونیک، با اشاره به همسرش ملانیا ترامپ که در کنارش نشسته بود و در ستایش تلاش‌های او در تربیت فرزندشان بارون ترامپ گفت: «بانوی اول نیز در این راه قدم برداشته است. او یک پسر دارد....» آقای ترامپ به‌سرعت حرفش را اصلاح می‌کند و می‌گوید: «ما یک پسر داریم...». گویا تازه به یاد آورد که پسر ملانیا پسر او نیز هست.

کد خبر 454702

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =