بسیاری از هموطنان با تصور اینکه اثر ویروس کرونا در مناطق گرم کاهش پیدا می‌کند از تعطیلات در نظر گرفته شده برای ماندگاری در منزل و جلوگیری از گسترش کرونا استفاده کرده و عازم چابهار شده‌اند در حالی که در مناطق با رطوبت بالا مانند بنادر چابهار و کنارک ماندگاری ویروس بیشتر و خطر شیوع آن دو چندان است.  

چابهار

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، توصیه‌ها و تاکیدهای مسئولان بویژه فرماندار، رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و بهداشت و درمان برای پرهیز از سفرهای ضروری و نیامدن به بندرچابهار در استان سیستان و بلوچستان برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا تشدید تاکنون نتیجه بخش نبوده و همچنان مردم شهرستان‌های مختلف از سراسر استان سیستان وبلوچستان و سایر استان‌های کشور بر سفر به چابهار اصرار دارند.  

هموطنان باید توجه داشته باشند که در ابتدای ورود به چابهار و کنارک تست لازم از آنان به عمل می‌آید و در صورت مشکوک بودن به بیماری باید ۱۴ روز در قرنطینه بمانند و به هیچ عنوان امکان انتقال بیمار از یک شهر به شهر دیگر مقدور نیست.  

معاون استاندار سیستان وبلوچستان و فرماندار شهرستان ویژه چابهار اظهار داشت: اقدامات خوبی برای پیشگیری از فراگیری ویروس کرونا در این شهرستان صورت گرفته است و تا عادی شدن شرایط ادامه دارد.  

رحمدل بامری افزود: در پی‌شیوع بیماری کرونا در کشور و متاسفانه در استان سیستان وبلوچستان در راستای مقابله و پیشگیری از گسترش این بیماری جلسات متعدد و مشترک تشکیل و نشست مدیریت بحران شهرستان برگزار و با تشکیل تیم‌های ویژه، بازرسی از اماکن عمومی، فروشگاهها و مغازه‌های سطح شهر و روستاها برای رعایت مسائل بهداشتی انجام شده است.  

وی بیان کرد: تعطیلی کلیه بازارچه‌ها و روز بازارها (جمعه بازار و دوشنبه بازار کمب) و مراکز تجاری و خدماتی سطح منطقه آزاد چابهار از دیگر اقدامات انجام شده است.  

فرماندار چابهار ادامه داد: شهرداریها و دهیاریها به ضدعفونی اماکن عمومی، پارکها، مساجد، ادارات، بانکها موظف شده‌اند و نسبت به آماده سازی و تجهیز بیمارستان برای پذیرش بیماران مبتلا به ویروس کرونا نیز اقدام شده است.  

وی تصریح کرد: ادارات به لغو و تعطیلی کلیه جلسات، مسابقات ورزشی، باشگاهها، مراسم، جشن‌ها و رویدادهای فرهنگی، ورزشی و جشنواره‌ها، اتاق اصناف و ادارات ذیربط به نظارت بر عملکرد صنوف شهرستان بویژه نانوایی‌ها مبنی بر رعایت بهداشت(استفاده از ماسک، دستکش و مایع ضدعفونی) الزام شده اند.  

بامری بر برگزار نشدن مراسم ترحیم و حتی المقدور محدود برگزار کردن مراسم در سطح شهرها و روستاها تاکید کرد و افزود: چنانچه سفرها به چابهار که هوای شرجی و رطوبت بالا دارد کمتر شود شاهد سلامت بیشتر مردم خواهیم بود.  

معاون استاندار سیستان وبلوچستان ادامه داد: امید است با همکاری آحاد مردم بویژه در روزهای آِینده از ترددهای غیرضروری(ماندن در خانه و نرفتن به مهمانی و یا دعوت از مهمان) از شیوع این بیماری جلوگیری و سلامت شهروندان به شکل مطلوب تامین شود.  

بامری از همکاری صمیمانه همه ادارات به ویژه مردم شریف شهرستان تقدیر و تشکر کرد.  

کد خبر 454503

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha