همشهری آنلاین: رییس پلیس امنیت عمومی پایتخت گفت: براساس شاخص‌هایی که داریم، اقدامات مجرمانه و شرارت اراذل و اوباش در سطح جامعه نسبت به سال گذشته کاهش داشته است.

سردار علی ذوالقدری

سردار علی ذوالقدری، رییس پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ در گفت‌وگو با ایلنا درباره برنامه‌های این پلیس برای مقابله با اراذل و اوباش در تهران گفت: پلیس در بحث ایجاد مزاحمت برای مردم و اخلال در نظم عمومی چه تحت عنوان اراذل و اوباش باشد چه تحت عنوان جرائم دیگر، اگر جرائم مشهود باشند، قطعا ورود می‌کند.

وی ادامه داد: چنانچه در میان افراد بازداشت شده افراد کمتر از ۱۸ سال نیز باشند که به دلیل جرائمی مانند ایجاد مزاحمت برای مردم دستگیر شده باشند، قطعا به دادگاه اطفال معرفی خواهند شد.

رییس پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ در پاسخ به این سوال که با توجه به نزدیک شدن شروع مدارس و سال تحصیلی جدید برنامه پلیس برای ایجاد امنیت در نزدیکی مدارس چیست؟ گفت: اراذل و اوباش در هر جایی از جمله معابر عمومی، تفرج‌گاه‌ها، اطراف مدارس، پارک‌ها، صنوف و... بخواهند با ایجاد مزاحمت در نظم عمومی اخلال ایجاد کنند با هماهنگی با مقام قضایی قطعا با آنها برخورد خواهیم کرد.

وی درباره ارائه آمار اراذل و اوباش در سطح تهران ادامه داد: ما در بانک اطلاعاتی که از این افراد ایجاد کرده‌ایم، آنهایی را که فعالیت گسترده دارند را شناسایی و تحت کنترل قرار دادیم، اما نمی توانیم آماری از این افراد ارائه کنیم.

سردار ذوالقدری تصریح کرد: ما اراذل و اوباش را نسبت به اقدامات مجرمانه‌ای که انجام داده‌اند، سطح بندی کرده‌ایم و خوشبختانه براساس شاخص‌هایی که داشتیم، اقدامات مجرمانه و شرارت این افراد در سطح جامعه نسبت به سال گذشته کاهش داشته است.

کد خبر 454380

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha