شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: متقاضیان دریافت کارت سوخت شماره بانکی خود را در اختیار هیچ درگاه اینترنتی قرار ندهند.

كارت سوخت

معاون برنامه ریزی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی از صدور کارت هوشمند سوخت همه متقاضیان تا پایان مهر ماه خبر داد و از از متقاضیان دریافت کارت سوخت خواست شماره بانکی خود را در اختیار هیچ درگاه اینترنتی قرار ندهند.

شهرام رضایی در خصوص آخرین وضعیت صدور کارت‌های المثنی گفت: از ابتدای اجرای این طرح، حدود ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار درخواست صدور کارت المثنی داشته‌ایم که از این عدد حدود ۷۰ درصد آن تولید شده و مابقی کارت‌ها نیز نهایتاً تا آخر مهرماه تولید و به دست مردم خواهد رسید.

وی در زمینه زمان انتظار صدور کارت افزود: فرآیند تولید کارت سوخت المثنی در شرایط عادی، ۲ تا ۳ هفته است، اما با این حجم درخواستی که امروز با آن مواجه هستیم ممکن است این فرآیند به یک ماه نیز برسد.

او تنها مرجع پیگیری کارت هوشمند سوخت را درگاه epolice.ir اعلام کرد وگفت:هنوز یک میلیون کارت در باجه‌های پست معطل مانده و متأسفانه کسانی که درخواست کارت المثنی داشته‌اند تا به امروز برای دریافت کارت خود مراجعه نکرده‌اند. از مردم خواهش می‌کنیم برای پیگیری کارت سوخت خود به سایت epolice.ir مراجعه کنند.

  • به جایگاه داران پول ندهید

رضایی درباره دریافت پول توسط جایگاه داران از مردم گفت: گزارش‌هایی داشتیم مبنی بر اینکه برخی از جایگاه‌ها برای در اختیار گذاشتن کارت سوخت جایگاه‌ها به مردم مبالغی را درخواست کرده بودند به همین دلیل اطلاعیه‌ای صادر کرده و به مردم اعلام کرده‌ایم جایگاه داران حق ندارند هیچ مبلغ مازادی بر قیمت بنزین از مردم مطالبه کنند و اگر مردم مواردی را مشاهده کردند حتماً با شماره تلفن ۰۹۶۲۷ تماس بگیرند و مطمئن باشند بازرسان ما به این جایگاه‌ها مراجعه و با متخلفین احتمالی برخورد خواهند کرد.

  • ثبت نشانی

معاون برنامه ریزی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در زمینه ارسال کارت هوشمند سوخت برخی دارندگان خودرو به نشانی‌های دیگر و حتی شهرهایی به جز شهر محل سکونت مالک خودرو هم گفت: روش تولید کارت هوشمند سوخت این است که پس از صدور نیروی انتظامی یک نشانی را که برای یک خودرو ثبت شده در اختیار ما قرار می‌دهد و این کارت‌ها به نشانی ثبت شده ارسال می‌شود.

او افزود:اگر برای خودرویی نشانی قدیمی مالک ثبت شده باشد کارت سوخت به صورت خودکار به آن نشانی ارسال می‌شود و اتفاقاتی که در این زمینه رخ داده به این دلیل است که نشانی مالک تغییر کرده، اما این تغییر را به نیروی انتظامی اعلام نکرده است.

او ادامه داد: از متقاضیان درخواست می‌کنیم هنگامی برای صدور کارت به دفاتر پلیس ۱۰+ مراجعه می‌کنند در صورتی که نشانی‌شان تغییر کرده حتماً این تغییر را اطلاع دهند.

معاون برنامه ریزی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی افزود: با این حال شرکت پلیس امکانی را فراهم کرده که اگر افراد متقاضی باشند می‌تواند کارت سوخت آن‌ها را به نشانی جدیدشان دوباره ارسال کند.

  • باکس خبر
  • کلاهبرداری به اسم کارت سوخت

قرار بود کارت سوخت با هدف سروسامان دادن به وضعیت سوخت وارد میدان شود اما ظاهرا عرصه برای کلاهبرداری به شکل‌های مختلف نیز به وجود آمده است. چند روزی است که پیامکی از شماره ۹۸۵۰۰۰۵۷۰۵۴ به تلفن همراه برخی از مردم با موضوع "ثبت‌نام سهمیه‌بندی بنزین" آمده که این پیامک‌ها حاوی لینکی برای دریافت اطلاعات کارت بانکی و پرداخت وجه برای ثبت نام است. در واقع فرایند کار این افراد این‌گونه است که با دریافت اطلاعات کامل کارت افراد حساب فرد را به طور کامل خالی می‌کنند. بر همین اساس پلیس فتا هشدار داد برای ثبت‌نام و تکمیل فرایند دریافت کارت سوخت متقاضیان حتما به مراکز پلیس +۱۰ مراجعه کنند و فریب کلاه‌برداران را نخورند.

شهرام رضایی معاون برنامه ریزی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در این باره گفت: هم اکنون تنها راه صدور کارت المثنی مراجعه به دفتر خدمات مشترکین پلیس ۱۰+ است و هیچ نیازی به بارگذاری اطلاعات مردم بر روی درگاه‌های اینترنتی نیست بنابراین از مردم می‌خواهیم اطلاعات خود را به ویژه شماره کارت بانکی خود را در اختیار هیچ درگاه اینترنتی قرار ندهند. او اضافه کرد: البته تلاش می‌کنیم امکانی را فراهم کنیم تا متقاضیان بتوانند مراحل ثبت نام کارت سوخت المثنی خود را از طریق سامانه دولت همراه نیز انجام دهند، اما هنوز این امکان فراهم نشده و تا زمانی که سامانه دولت همراه راه اندازی نشود هیچ درگاه اینترنتی برای ثبت نام کارت سوخت وجود ندارد و متقاضیان صرفاً باید به صورت حضوری به دفاتر پلیس ۱۰+ مراجعه کنند.

کد خبر 454199

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =