همشهری آنلاین: طوفان دوریان که باعث ویرانی و سیل شدید در باهاما شده اکنون با سرعت کم در حال حرکت در نواحی شمال غربی این جزایر است.

دوریان با شدت کمتر به سمت آمریکا می‌رود

به گزارش ایسنا، تصاویر ماهواره‌ای بخش‌های وسیعی از باهاما از جمله فرودگاه بین‌المللی "گرند باهاما" و شهر بندری مارش در آباکو را زیر آب نشان می‌دهد. همچنین تاکنون مرگ پنج نفر در آباکو تایید شده است.

شدت دوریان روز سه‌شنبه افت کرد و به یک طوفان درجه دو تبدیل شد اما با این حال جزایر شمال غربی باهاما همچنان شاهد بارندگی و باد شدید و خیزش دریا هستند.

ساکنان شمال باهاما که شماری از آنها روی بام خانه‌ها گرفتار شده‌اند، همچنان منتظر کمک هستند. این طوفان در حالی که در شدیدترین حالت یعنی درجه پنج بود دوشنبه شب با بادهایی به سرعت تقریبا ۳۰۰ کیلومتر در ساعت به باهاما رسید.

ساحل شرقی آمریکا هم اکنون برای رسیدن طوفان در حالت آماده‌باش است.

شهر پام بیچ در فلوریدا که حدود ۱۵۰ کیلومتر دورتر است، روز سه‌شنبه شاهد بادهایی به سرعت ۹۶ کیلومتر در ساعت بود.

ویدئوها و گزارش‌های شاهدان عینی تصاویری از سیل بسیار شدید و گسترده ترسیم می‌کنند به طوری که خانواده‌ها وحشتزده برای فرار از سیل به بام خانه‌ها پناه برده‌اند. همچنین تصاویر ویدئویی وبسایت خبری "باهاما پرس" نشان می‌دهد که بیمارستانی در منطقه سیل‌زده به زیر آب رفته است و بیماران مجبور به تخلیه آن شده‌اند.

این وبسایت نوشت که کل شهر بندری مارش در جزایر آباکو زیر آب رفته و اخطار داد که آمار کشته‌ها ممکن است بعد از رفع شرایط اضطراری و روشن شدن اوضاع افزایش یابد.

بنابر گزارش شبکه‌خبری بی‌بی‌سی، مرکز ملی طوفان‌های آمریکا پیش‌بینی می‌کند که دوریان به آرامی به سوی شمال غربی حرکت کند و بعد بیشتر به سوی شمال تغییر جهت دهد. فلوریدا، جورجیا، کارولینای جنوبی و شمالی جملگی وضعیت اضطراری اعلام کرده‌اند و در بسیاری مناطق دستور تخلیه اجباری صادر شده است.                                                                                                                                         

کد خبر 453911

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =

دیدگاه خوانندگان