همشهری آنلاین: شهردار تهران در حاشیه سفر به وین گفت: اروپایی‌ها در کارکردن با شهرداری‌ها نسبت به کار کردن با دولت‌ها راحت‌تر هستند و ما می‌خواهیم از این فرصت استفاده کنیم.

حناچي هوم پيج

اینسا نوشت:  پیروز حناچی ضمن اعلام این مطلب اظهار کرد: ما در بسیاری از زمینه‌ها به‌خصوص در زمینه پسماند و چالش هوایی که در سطح شهر تهران است مانند ترافیک و آلودگی نیازمند استفاده از تجربیات هستیم. به‌طور مثال، در متروی تهران و اتصال آن به متروهای شهرهای دیگر مانند پردیس، پرند و هشتگرد تجربیات خوبی داریم، اما در خصوص کاهش مصرف انرژی و کاهش مصرف سوخت فسیلی و کم کربن تجربیات بسیار بی‌بدیلی در وین و برلین وجود دارد که سعی می‌کنیم از این ظرفیت‌ها استفاده کنیم.

حناچی درباره سفر خود به وین گفت: ما برای شرکت در اجلاس یونیدو به اتریش آمدیم و موضوع این گردهمایی، هوشمندسازی و فناوری‌های نوین به مثابه پلی برای شهرها است، به این معنا که موضوع شهر هوشمند، تحول عظیمی را در شهرها به وجود آورده است.

  •  تهران و مجمع شهرهای اروپایی همکاری می کنند

کاظم غریب آبادی، سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان های بین المللی در وین، از توافق اولیه شهرداری تهران و مجمع شهرهای اروپایی برای همکاری و تبادل تجربیات خبر داد.

غریب آبادی ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: پیروز حناچی، شهردار تهران که در اجلاس پلی برای شهرها که از سوی یونیدو در وین در حال برگزاری است، حضور دارد، با خانم آنا لیسا بونی، دبیرکل مجمع شهرهای اروپایی نیز دیدار کرد. طرفین در این دیدار، درخصوص وضعیت شهری، چالش ها و ظرفیت ها گفتگو و به طور اصولی توافق کردند که در حوزه های مختلف شهری همکاری نموده و به تبادل تجربیات بپردازند.

کد خبر 453855

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار