همشهری آنلاین: وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، گفت: بحث تولید مسکن امروز یکی از مهمترین دغدغه های دولت است باید با برنامه ریزی درست، گامی اساسی در کاهش این دغدغه ملی برداریم تا بتوانیم به موضوع تأمین مسکن به عنوان یک "حرکت ملی تمام برد" جامه عمل بپوشانیم.

امیر حاتمی هوم پیج

به گزارش سه شنبه پایگاه اطلاع رسانی وزارت دفاع، سرتیپ امیر حاتمی در نخستین نشست استانی مشترک نیروهای مسلح و ادارات کل وزارت راه و شهرسازی برای اجرای تفاهم‌نامه ساخت و تأمین ۱۰۰ هزار واحد مسکونی  که در سالن شهدای ساصد وزارت دفاع برگزار شد، اظهار داشت: از هر منظر که به موضوع مسکن نگاه کنیم موضوع بسیار مهم و قابل توجه  است.

وی با اشاره به جلسه اخیری که هیات دولت در محضر مبارک رهبر انقلاب اسلامی حضور داشتند خاطرنشان ساخت: ایشان نخستین موضوع مهم در حوزه ملی را اقتصاد عنوان کردند که موضوع مسکن به عنوان پیشران بخش "اقتصاد" از مهمترین موضوعات مورد توجه ایشان بود.

وزیر دفاع با بیان اینکه نیروی انسانی عنصر اصلی تولید قدرت بازدارنگی است گفت:  از منظر نگاه دستگاهی اهمیت موضوع" مسکن" برای وزارتخانه‌های دفاع و راه وشهرسازی قابل چشم پوشی نیست و ما رسالت خود می‌دانیم برای نیرویی که در راه استقلال، عزت و افتخار جمهوری اسلامی ایران جان خود را در طبق اخلاص گذاشته است، این اطمینان را بدهیم که دغدغه معیشت و به ویژه مسکن را برای وی مرتفع کنیم.

حاتمی با بیان اینکه امروز در حوزه "درمان" خدمات قابل قبولی به نیروهای مسلح ارائه می‌شود و با زیر ساخت‌های انجام گرفته در حوزه خدمات درمانی به نوعی این موضوع حل شده است، گفت: اگر از منظر فردی به موضوع "مسکن"  نگاه کنیم، قطعا تک تک افراد اگر دغدغه  درمان نداشته باشند یکی از اساسی‌ترین اولویت‌های آنان خانه‌دار شدن است.

وزیر دفاع با بیان اینکه از منظر ملی رونق تولید مسکن می‌تواند راهگشای بسیاری از صنایع در این حوزه باشد، گفت: امروز بحث تولید مسکن یکی از مهمترین دغدغه‌های دولت است و ما نیز در این فضا باید با برنامه‌ریزی درست گامی اساسی در کاهش این دغدغه ملی برداریم تا بتوانیم به موضوع تأمین مسکن به عنوان یک "حرکت ملی تمام برد" اقتصادی، ملی، دستگاهی، فردی و ... جامه عمل بپوشانیم.

حاتمی با بیان اینکه تک تک آحاد جامعه از جمله کارکنان نیروهای مسلح از یک طرف و همه مسئولان از جمله مسئولان نیروهای مسلح و وزارت راه از سوی دیگر در موضوع تأمین مسکن نقش دارند گفت: هر دو وزارتخانه با همبستگی و انسجام بین خود و سایر نیروهای مسلح باید اهتمام جدی همگانی در انجام این کار مهم داشته باشند.

وزیر دفاع افزود: سازمان های ذینع در خصوص تأمین مسکن باید از طریق هم افزائی در فرایند انجام کارها اعم از حوزه ستادی و اجرایی نهایت تلاش خود را به کارگیرند.

وی با تأکید بر سرعت و دقت در روند اجرای تفاهم نامه با رعایت ضوابط، مقررات و اخذ مجوز های لازم، گفت: باید با همکاری فی مابین نیروهای مسلح و وزارت راه در استان ها از طریق تعامل اثربخش و  ایجاد ادبیات مشترک و نگاهی صحیح به کار با هدف "برد-برد" همه ارکان و اجزای موظف پای کار بیایند.

حاتمی با بیان اینکه برای تحقق ساخت و تأمین ۱۰۰ هزار واحد مسکونی  نیروهای مسلح همه بخش های مربوطه بایستی توانمندی ها، تجربیات، استعداد های سازمانی و تجهیزات خود را به میدان آورند، یادآور شد: با توجه به اینکه جامعه هدف این تفاهم نامه افراد متوسط به پایین و کم در آمد سازمان ها هستند، لذا باید از ظرفیت ها به خصوص ظرفیت های مسکن مهر و زمین های ارزان قیمت و بدون مساله، ظرفیت های شهرهای جدید و همه جاهایی که امکان خانه دارکردن مخاطبین تفاهم نامه وجود دارد استفاده کرد.

وزیر دفاع در پایان تصریح کرد: هر گونه تعامل و انعقاد قرار داد و یا اخذ تسهیلات اعم از زمین و منابع مالی و همچنین واحدهای آماده، باید در قالب این تفاهم نامه به نحوی انجام گیرد که امکان رصد و پایش و گزارش گیری و گزارش دهی به محضر فرماندهی معظم کل قوا باشد.   

همچنین این  مراسم وزیر راه و شهرسازی تأکید کرد: امیدواریم با گام‌های پرشتاب و ماندگاری که در رونق بخشیدن به تولید مسکن برمی‌داریم سهم منظمی از جریان تولید مسکن را عهده‌دار شویم تا علاوه بر کارکنان نیروهای مسلح سایر مردم نیز بتوانند از تولیدات مسکن بهره‌مند شوند.

«محمد اسلامی» اعلام کرد: وزارت راه‌وشهرسازی تمام عیار پای اجرایی و عملیاتی کردن طرح تأمین مسکن کارکنان نیروهای مسلح ایستاده است.  بنابراین انتظار این است تا همکاری گسترده‌تری انجام گیرد و کار عملیاتی دقیق و طبق زمانبندی دنبال شود.

وی افزود: در اجرای این طرح به نقشه‌های معماری توجه شود بدین معنا که معماری واحدهای مسکونی فوق باید از نظر فرهنگ ایرانی اسلامی شاخص باشند و ویژگی قابلیت زندگی در آنها لحاظ شده باشد.

کد خبر 453809

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار