همشهری آنلاین: به نظر می‌رسد اپل مشغول ساخت هدست واقعیت افزوده بوده و اسنادی از سیستم عامل «آی او اس۱۳» نشان دهند پشتیبانی این سیستم عامل از هدست واقعیت افزوده است.

واقعیت افزوده هوم پیج 833

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انگجت، مدتها است که شایعاتی درباره هدست واقعیت افزوده اپل منتشر می‌شود. اکنون برخی وب سایت‌ها ادعا می‌کنند اسنادی مبنی بر قابلیت های داخلی iOS۱۳ را مشاهده کرده‌اند که نشان از پشتیبانی هدست واقعیت افزوده دارد. 

آنها به برنامه STARTester اشاره می کنند که می تواند درحالت نصب شده روی سر، یک پوسته «StarBoard» برای برنامه‌های واقعیت افزوده استریو و کدهای مرجع به حالت‌ها، نمایش‌ها و صحنه‌های خاص تغییر کند. این فناوری حتی دارای یک نام رمزی برای دستگاه (Garta) ارائه می کند که احتمالا به پروژه T۲۸۸ مربوط است.

قبلا گزارش هایی درباره پروژه های اپل منتشر شده بود. در سال ۲۰۱۸ نیز شایعات حاکی از آن بود که این شرکت مشغول ساخت یک دستگاه واقعیت مجازی/ واقعیت افزوده با نمایشگر ۸K برای هر چشم است. اما گزارش‌های اخیر نشان می‌دهد این هدست احتمالا به آیفون وابسته است.

طبق گزارش های مختلف این هدست احتمالا در ۲۰۲۰ میلادی عرضه شود. بنابراین ارجاعات موجود در iOS۱۳ نیز قابل قبول به نظر می‌رسد. 

کد خبر 453776

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار