یکشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۶
۰ نفر

همشهری آنلاین: وزیر خارجه برای بررسی آخرین تحولات برجام و نیز تنش‌های منطقه و تحولات سوریه به مسکو می‌رود، عراقچی نیز در خصوص تحولات مرتبط با گفت‌وگوی روحانی و مکرون راهی پاریس خواهد شد.

موسوی سخنگوی وزارتخارجه

به گزارش ایسنا، سخنگوی وزارت امورخارجه، با تأکید بر اینکه فردا، دوشنبه ۱۱ شهریور، روز پرکار دیپلماسی ایران است، گفت: محمدجواد ظریف فردا، به مسکو خواهد رفت و با سرگی لاوروف، وزیر خارجه روسیه دیدار و درباره آخرین تحولات اجرای برجام، تنش‌ها در منطقه و تحولات سوریه رایزنی و گفت وگو خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، سیدعباس موسوی با اشاره به سفر روز دوشنبه سید عباس عراقچی به فرانسه نیز گفت: معاون سیاسی وزیر امور خارجه  هم فردا عازم پاریس می‌شود تا آخرین تحولات مربوط به پیشنهادهایی که آقایان روحانی و مکرون با یکدیگر درباره آنها صحبت کردند را بررسی و در خصوص آن رایزنی کنند.

موسوی درباره اخبار منتشر شده درخصوص همراهی یک تیم اقتصادی با معاون سیاسی وزیر امور خارجه در سفر به پاریس نیز تصریح کرد: سفر آقای عراقچی پیرو مذاکرات رؤسای جمهوری ایران و فرانسه انجام می‌شود و جزئیات و پیشنهادات مطرح شده هم در راستای برجام و تعهداتی است که طرف‌های اروپایی و سه کشور اصلی اروپایی در برجام به آن متعهد هستند و به هر حال راهکارهایی که مورد توافق قرار می‌گیرد، یک گام به جلو خواهد بود و جمهوری اسلامی ایران از آن استقبال می‌کند.

وی ادامه داد: تیم همراه آقای عراقچی در واقع یک تیم کارشناسی در قالب کارگروهی در حوزه بانکی، نفت و انرژی است که برخی از جزئیات را در این سفر بررسی و راهکارهایی را ارائه می‌کنند.

سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین با بیان اینکه فردا دوشنبه نیز هیاتی عازم وین خواهد شد، تصریح کرد: سفر این هیات کارشناسی هم در ادامه دیپلماسی فعال وزارت امور خارجه است که محور آن بحث و بررسی و تبادل نظر در خصوص برجام است.

کد خبر 453561

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سیاست‌خارجی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha