اتفاقاتی که برای برانکو در بدو ورودش به عربستان رخ داد بسیار غافلگیرکننده بود.

برانكو

او در قامت یک معجزه‌گر از سوی الاهلی جذب شد؛ چنان‌که یک خبرنگار عربستانی در صفحه شخصی‌اش نوشت: «الاهلی تهران را به گریه انداخت. » با وجود این کسی که قرار بود خنده را بر لب هواداران این تیم بنشاند، فعلا به‌شدت به مشکل خورده است. برانکو بعد از شکست مقابل الهلال عربستان و حذف از لیگ قهرمانان آسیا، در بازی اول لیگی برابر تیم تازه‌صعودکرده العدالت هم متوقف شد تا برانکو به مرز برکناری برسد. مقامات الاهلی در این مدت بارها علیه برانکو موضع گرفته‌اند و همین دیروز هم رئیس باشگاه دوباره گفته تضمینی برای موفقیت ایوانکوویچ وجود ندارد.

حوادث عجیب رخ داده برای برانکو اما در ایران و بین هواداران پرسپولیس با واکنش‌ها و تحلیل‌های متفاوتی همراه شده است. بسیاری از قرمزها سیاست مدیران الاهلی را به باد انتقاد گرفته‌اند و معتقدند این جماعت لیاقت برانکو را ندارند، اما برخی دیگر انگشت ملامت را به سمت خود پروفسور گرفته‌اند و با یادآوری تاج‌و تخت بر بادرفته او در تهران، مصایب این روزها را در حکم عقوبت تصمیمی که او گرفت به شمار می‌آورند. حقیقت آن است که برانکو به سال دوم قراردادش با پرسپولیس پشت کرد و راهی عربستان شد؛

تصمیمی غیرمنتظره که اگرچه ایرج عرب تاوانش را داد، اما همه می‌دانند برانکو شخصا و آزادانه گزینه جدایی از پرسپولیس را برگزید. این گروه از هواداران، الان به برانکو سرکوفت می‌زنند که چون قدر شرایط رویایی‌اش در پرسپولیس را ندانست، به چنین سرنوشت شومی دچار شد. یک گروه دیگر هم هستند که ظاهرا هنوز نتوانسته‌اند از مربی کروات دل بکنند. این عده ابراز امیدواری می‌کنند برانکو هر چه زودتر از الاهلی اخراج شود و آماده بازگشت به پرسپولیس باقی بماند؛ اما واقعا کدام‌یک از این مواضع به منطق و مصلحت نزدیک‌تر است؟

به‌نظر می‌رسد به نفع هواداران پرسپولیس باشد که برانکو در الاهلی نتیجه بگیرد و ماندنی شود. خروج برانکو از باشگاه عربستانی و خانه‌نشینی احتمالی او می‌تواند شرایط کالدرون را هم در پرسپولیس پیچیده کند. سرخ‌ها باید شرایط جدیدشان را بپذیرند و با همه فرازوفرودهای مربی آرژانتینی کنار بیایند. اگر برانکو سر کارش باشد، کالدرون هم با حاشیه امنیت می‌تواند کارش را انجام بدهد، اما بیرون ماندن برانکو باعث می‌شود بعد از ۲نتیجه ضعیف احتمالی، سرمربی آرژانتینی برای پس دادن صندلی ایوانکوویچ تحت فشار قرار بگیرد. پس به نفع همه است که سر برانکو در عربستان گرم باشد. پرسپولیسی‌ها باید پایان این دوره را باور کنند. راه دیگری وجود ندارد.

کد خبر 453183

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =