همشهری آنلاین: معاون آموزش و پژوهش ستاد کل نیروهای مسلح گفت: کوادکوپترها و پهپادها هم تهدید محسوب می‌شوند هم فرصت، در حالی که شاید۲۰ سال پیش اصلا موضوعیتی نداشتند.

پهپاد

به گزارش فارس، سردار محمدحسن باقری معاون آموزش و پژوهش ستاد کل نیروهای مسلح در دومین جشنواره دانش و پژوهش نیروهای مسلح که در دانشگاه عالی دفاع ملی برگزار شد، گفت: حین اجرای انجام ماموریت با چالش‌های متعددی روبرو می‌شویم که عبور از آنها وظیفه دستگاه‌های تحقیقاتی و پژوهشی است.

وی افزود: رصد آینده، آینده پژوهی و آینده نگاری یکی از وظایف اصلی حوزه‌های صنعتی است.

معاون آموزش و پژوهش ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: موضوع کوادکوپترها و پهپادها هم تهدید است هم فرصت که شاید ۲۰ سال پیش اصلا چنین چیزی موضوعیت نداشته است.

سردار باقری خاطرنشان کرد: موضوع برگزاری جشنواره تحقیقات نظری در حوزه نیروهای مسلح برای اولین بار در سال ۹۵ به میزبانی ناجا برگزار شد و قرار بود که این جشنواره دو سالانه باشد. اما کمی در برگزاری دومین جشنواره عقب هستیم اما به لطف خدا اختتامیه آن را امروز برگزار کرده‌ایم.

وی گفت:‌ در این دوره از جشنواره در ۲۶ عنوان برترین‌های ارتش جمهوری اسلامی ایران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، ستاد کل نیروهای مسلح و دانشگاه دفاع ملی در حوزه دانش و پژوهش و تحقیقات معرفی شده‌اند.

کد خبر 453134

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =