همشهری آنلاین: هر سه شاخص مهم بورس وال استریت آمریکا با ریزش بسته شدند.

بورس 833

ایسنا به نقل از آسوشیتدپرس نوشت: سخنگوی وزارت خارجه چین ادعاهای دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا مبنی بر تماس تلفنی چینی‌ها با وی برای از سر گیری مذاکرات تجاری را تایید نکرد و این مساله باعث دلسرد شدن مجدد معامله‌گران از حل و فصل زودهنگام اختلافات تجاری بین دو اقتصاد بزرگ جهان شد که با گردش مالی ۷۰۰ میلیارد دلاری در سال، بیشترین میزان مبادلات دوجانبه در جهان است.

در بورس وال استریت آمریکا، بسیاری از معامله‌گران پول خود را از بازار سهام بیرون کشیدند تا طلا، ین و فرانک بخرند. شاخص "داو جونز اینداستریال اوریج" با ۰.۵ درصد کاهش به ۲۵ هزار و ۷۷۷.۹۰ واحد رسید، شاخص "اس اند پی ۵۰۰" ۰.۳ درصد پایین آمد و در سطح ۲۸۶۹.۱۶ واحدی قرار گرفت و شاخص "نزدک کامپوزیت" با عقب‌نشینی ۰.۳ درصدی به ۷۸۲۶.۹۵ واحد رسید.

جینگ‌یی پن، کارشناس بازار در بانک " آی جی" گفت: برای سرمایه‌گذاران سخت است که مسیر پایانی جنگ تجاری بین چین و آمریکا را پیدا کنند. از زمان آخرین دور از اعمال تعرفه‌ها، نگرانی از جنگ تجاری بسیار بیشتر شده است.

از سوی دیگر معاملات بورسی در آسیا نیز کاملا تحت تاثیر ریزش وال استریت قرار گرفت: شاخص " شانگهای کامپوزیت" چین ۰.۴ درصد پایین تر آمد و به ۲۸۹۹.۶۶ واحد رسید، شاخص " نیکی ۲۲۵" بورس توکیو با صعود کم جان ۰.۱ درصدی در سطح ۲۰ هزار و ۴۷۸.۹ واحدی بسته شد و شاخص "هانگ سنگ" بورس هنگ‌کنگ تحت تاثیر اخبار جنگ تجاری و تداوم اعتراضات داخلی با ریزش ۱ درصدی تا سطح ۲۵ هزار و ۶۶۳.۱۴ واحد عقب نشست.

بانک "میزوهو" ژاپن در گزارشی نوشت که هیچ شواهدی مبنی بر تن دادن چین به یک توافق یک طرفه و مطابق میل آمریکا وجود ندارد و ساده‌اندیشی است اگر فکر کنیم چینی‌ها برای زودتر به نتیجه رسیدن مذاکرات تن به هر اتفاقی خواهند داد.

در بازار طلای سیاه، هر بشکه نفت " وست تگزاس اینترمیدیت" با ۵۶ سنت کاهش به ۵۵.۴۹ دلار و هر بشکه نفت برنت با ۴۱ سنت افزایش به ازای ۵۹.۴۴ دلار مبادله شدند.

کد خبر 453117

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی