همشهری آنلاین: کارگاه آموزشی مخاطب امروز، رسانه امروز به همت فرهنگسرای تخصصی رسانه در اصفهان برگزار می‌شود.

فرهنگسرای تخصصی رسانه

به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای تخصصی رسانه فاطمه شفیعی مدیر فرهنگسرای تخصصی رسانه وابسته به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان در این خصوص می‌گوید:  با وجود رواج شبکه‌های مجازی و اطلاع رسانی به لحظه در فضای سایبر مدل‌های ارتباطی گذشته ‌و با رواج روزنامه‌نگاری شهروندی تغیرات بسیار نموده است و دیگر روش خطی کارساز نیست چرا که مخاطبان غیرحرفه‌ای که شهروندان عادی هستند بخشی از فرایند تولید خبر را شامل می‌شوند.

وی ادامه می‌دهد: روزنامه‌نگاران علاوه بر مهارت‌های خبرنویسی و روزنامه‌نگاری می‌بایست به فضای جریان‌های اطلاعاتی در فضای مجازی و زمینه‌های تازه‌ای که مخاطبان از تولید تا توزیع اخبار توسط شبکه‌های مجازی ایجاد می‌کنند تسلط داشته باشند.

شفیعی می‌افزاید: روزنامه‌نگاری با وجود چنین مخاطبانی که بعضا  اخبار را بسیار حرفه‌ای دست به دست می‌کنند و بسته‌های خبری تولید می‌کنند حرفه‌ای بس دشوار شده و باید در مقابل این کنشگران فعال و به روز، حرفه‌ای و هوشیارانه  عمل کرد.

فضای سایبر و دهکده جهانی ارتباطات و پیام ها نیاز به متخصصین خبره روزنامه‌نگاری  دارد که در این کارگاه پیرامون این مباحث مطالب مهم و کلیدی مطرح خواهد شد.

این کارگاه با تدریس دکتر حسن نمکدوست از اساتید برجسته روزنامه‌نگاری کشور روز ۱۴ شهریور از ساعت ۹ الی ۱۷ در محل سالن کنفرانس کتابخانه مرکزی شهرداری اصفهان برگزار می‌شود که گواهی حضور آن توسط دفتر مطالعات و رسانه ها و برنامه ریزی وزارت فرهنگ و ارشاد صادر می‌شود.

علاقمندان جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به فرهنگسرای رسانه واقع در انتهای خیابان پروین جنب بازار گیاهان دارویی مجتمع مطبوعاتی شهرداری طبقه دوم واحد ۱۱ مراجعه  و یا با شماره تلفن ۸-۳۵۵۴۴۰۹۶ تماس حاصل فرمایند.

کد خبر 452920

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =