همشهری آنلاین: «سریع و خشمگین تقدیم می‌کند: هابز و شا» در سه روز اول اکران در چین ۱۰۲ میلیون دلار فروخت و رکورد افتتاحیه یک فیلم استودیویی را در ماه اوت شکست.

فيلم هابز و شا

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فوربس، «هابز و شا» دومین فیلم پرفروش هفته اول اکران در چین در سال ۲۰۱۹ است که ۱۲۰ میلیون دلار دیگر از نمایش در ۶۸ بازار بین‌المللی به دست آورد. تازه‌ترین فیلم از مجموعه سینمایی «سریع و خشمگین» ۴۴۱ میلیون دلار خارج از مرزهای آمریکای شمالی فروخته و درآمد آن در دنیا به مرز ۵۹۰ میلیون دلار رسیده است.

از سال ۲۰۰۱ تا امروز ۹ فیلم از مجموعه «سریع و خشمگین» تولید و اکران شده و چهار میلیارد دلار فروش در گیشه بین‌المللی و ۵.۶ میلیارد دلار درآمد جهانی حاصل آن بوده است. دواین جانسن ملقب به راک و جیسن استیتم، بازیگران اصلی «هابز و شا» از چهره‌های محبوب سینمای آمریکا بین تماشاگران چینی به شمار می‌روند و به همین دلیل برخی کارشناسان معتقدند «سریع و خشمگین تقدیم می‌کند» می‌تواند به فروشی بسیار خوب در دومین بازار بزرگ سینمای جهان پس از آمریکا دست یابد.

از سوی دیگر، «شیرشاه» این هفته ۱۶ میلیون دلار در ایتالیا و در مجموع ۳۰ میلیون دلار در بازارهای بین‌المللی فروخت تا درآمد گیشه آن خارج از مرزهای آمریکا و کانادا به رقم خیره‌کننده ۹۹۸ میلیون دلار (تا پایان روز یکشنبه) برسد. فیلم تازه استودیو دیزنی تا امروز یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار در جهان فروخته و نهمین فیلم پرفروش تاریخ سینماست. هر چند انتظار می‌رود در آینده نزدیک با پشت سر گذاشتن «خشمگین ۷» و «انتقام‌جویان» در این فهرست بالاتر هم برود.

«روزی روزگاری در هالیوود» پس از یک افتتاحیه بسیار خوب این هفته ۲۸ میلیون دلار در ۵۵ بازار بین‌المللی به دست آورد تا به فروش ۲۴۰ میلیون دلاری در دنیا برسد. فیلم تازه کوئنتین تارانتینو درباره لس‌آنجلس سال ۱۹۶۹ در فرانسه، بریتانیا، آلمان و اسپانیا شماره یک گیشه بود و تا چند هفته دیگر می‌توان «روزی روزگاری در هالیوود» را پرفروش‌ترین فیلم کارنامه کارگردان ۵۶ ساله و برنده اسکار آمریکایی دانست.

کد خبر 452854

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =