یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۱
۰ نفر

جو بایدن، معاون اول باراک اوباما و از نامزدهای اصلی حزب دمکرات در انتخابات ریاست‌جمهوری آینده آمریکا در تازه‌ترین نطق تبلیغاتی‌اش، درباره تکرار فضای دهه ۱۹۶۰در عرصه سیاست این کشور به‌صورت غیرمستقیم هشدار داد.

آمريكا

به گزارش سایت خبری هیل، بایدن دیروز در گردهمایی تبلیغاتی در جمع هوادارانش در نیوهمشایر گفت: تصور کنید باراک اوباما بعد از نامزد شدن در انتخابات (در سال ۲۰۰۸) ترور می‌شد.

این نامزد ۷۶ساله انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در این سخنرانی با اشاره به قهرمانان سیاسی‌اش گفت: «رابرت کندی و مارتین لوتر کینگ هر دو به ضرب گلوله کشته شدند. تصور کنید اگر خدایی ناکرده باراک اوباما بعد از نامزد شدن، ترور می‌شد، چه اتفاقی در آمریکا می‌افتاد؟ »

او با این اشاره قصد داشت موضوع بحث را به مقایسه فضای سیاسی امروز آمریکا با فضای اواخر دهه ۱۹۶۰بکشاند و در این‌باره هشدار دهد. بایدن با اشاره به این دو ترور گفت که این دو اتفاق آگاهی سیاسی‌اش را در جوانی شکل داد. این سخنرانی همزمان با سالگرد معرفی بایدن به‌عنوان شریک انتخاباتی و معاون اول اوباما در رقابت ‌انتخاباتی سال ۲۰۰۸آمریکا صورت گرفت. در میان حدود ۲۰نامزد حزب دمکرات برای انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۰آمریکا، بایدن در نظرسنجی‌ها از بقیه جلوتر است.

دلیل این جلو بودن را نسبت نزدیک او با اوباما به‌عنوان معاون اول سابق می‌دانند. با این حال اوباما تاکنون مستقیما اشاره‌ای که معنای آن تأیید نامزدی بایدن باشد نکرده‌است. با این حال بایدن به‌خاطر برخی اظهارنظرهایش زیر ذره‌بین رسانه‌ها قرار گرفته‌است. برخی اشتباهات تاریخی ازجمله اشتباه در اشاره به سال برخی رویدادها، باعث شده که برخی رسانه‌های آمریکایی درباره احتمال موفقیت بایدن تردید کنند. شبکه خبری ان‌بی‌سی اخیرا در گزارشی با اشاره به اشتباهات بایدن، آن را نقطه‌قوت جمهوریخواهان در حمله به او عنوان کرد و نوشت: چالش بایدن این است که خودش را ثابت کند.

با این حال اشاره بایدن در سخنرانی اخیرش به‌احتمال ترور اوباما، توجهات را به شرایط پرتنش سیاسی در آمریکا جلب کرده‌است؛ شرایطی که هر روز با موضع‌گیری‌های تازه ترامپ در سیاست داخلی و خارجی، وخیم‌تر می‌شود.

کد خبر 452664

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار