زهرا اشرف‌زاده-  البرز- خبرنگار: بلوار شهدا اصلی‌ترین خیابان فردیس است که وجود مراکز خرید متعدد در آن باعث شده این بلوار روزبه‌روز شلوغ‌تر شود.

گره مشکلات بلوار شهدای فردیس باز می‌شود

ویترین‌ رنگارنگ مغازه‌ها و مجتمع‌های تجاری که عمده آنها فروشگاه‌های عرضه پوشاک هستند باعث شده بسیاری از مردم حتی از مناطق مختلف کرج برای خرید و یا خیابان‌گردی به این منطقه بیایند و ساعاتی را سپری کنند. اما همین شلوغی در کنار کم بودن امکانات مشکلاتی را به‌وجود می‌آورد که گلایه شهروندان و کسبه را به دنبال دارد.

  • سد معبر مغازه‌داران

یکی از شهروندان با بیان این‌که بلوار شهدا اصلی‌ترین خیابان فردیس است، به مشکلات آن اشاره می‌کند و می‌گوید: این بلوار همیشه به‌خصوص عصرها بسیار شلوغ است و کم بودن عرض خیابان مشکلات ترافیکی بسیاری ایجاد می‌کند. «سارا کیانی» می‌افزاید: از طرفی در پیاده‌روها هم به دلیل سد معبر تردد بسیار سخت است. البته با ساماندهی دستفروشان مشکل تا حدود زیادی حل شده، اما مغازه‌دارها وسایل خود را در پیاده‌رو می‌گذارند که این موضوع باعث ناراحتی مردم می‌شود.

  • لزوم زیباسازی منطقه

یکی از کسبه این خیابان می‌گوید: با وجود این‌که بلوار شهدا یک مرکز تجاری مهم است، انتظار می‌رود مسئولان شهری رسیدگی بیشتری به آن داشته باشند. «مسعود آقاحسینی» ادامه می‌دهد: وجود حیوانات موذی به‌خصوص موش در جوی‌ها مشکل همیشگی اهالی است که بارها به شهرداری گفته‌ایم تا چاره‌ای برای آن بیندیشد، چراکه هر روز تعداد آنها بیشتر می‌شود. وی می‌افزاید: یکی دیگر از درخواست‌های ما از شهرداری زیبایی بصری منطقه است. میدان‌ها، پیاده‌روها و خیابان‌ها می‌توانند با یک فضاسازی زیبا و مبلمان شهری خوب فضای آرامش‌بخشی برای شهروندان به وجود آورند.

  • بهسازی آسفالت بلوار

یکی از رانندگان تاکسی خط فردیس- کرج با اشاره به لزوم بهسازی آسفالت می‌گوید: شلوغی بلوار شهدا برای رانندگان تاکسی که باید ساعت‌ها در ترافیک آن بمانند و مسیر ۲۰دقیقه‌ای را یک‌ساعته طی کنند، بسیار سخت است. «حسین کاظم‌نژاد» می‌افزاید: شهرداری باید هر چند وقت یک‌بار آسفالت خیابان را بهسازی کند تا حداقل خودروها کمتر دچار استهلاک شوند.

  • حذف جدول‌های نهری

رئیس شورای اسلامی شهر فردیس از حذف جداول نهری بلوار شهدای فردیس خبر می‌دهد و می‌گوید: تمام جدول‌ها به کانیو تبدیل خواهند شد که اکنون فاز اول این طرح در لاین شرقی بلوار شهدا از فلکه اول تا کانال به طول هزار متر در حال انجام است. «سیدحمید یعقوبی» می‌افزاید: با ساخت ‌کانیوها، ۶۰ تا ۷۰ سانتی‌متر به عرض بلوار شهدا اضافه می‌شود که تردد خودروها نیز آسان‌تر خواهد شد. وی با اشاره به حل مشکل حیوانات موذی ادامه می‌دهد: با حذف جداول نهری، منابع غذایی حیوانات موذی نیز حذف می‌شوند و این موضوع به کاهش حیوانات موذی کمک بسیاری کرده و کاهش خطرات زیست‌محیطی را به همراه خواهد داشت. یعقوبی با بیان این‌که شهرداری به دنبال حل مشکل معلولان و جانبازان برای تردد است می‌گوید: این افراد برای تردد در بلوار شهدای فردیس با مشکل مواجهند. به همین دلیل مناسب‌سازی معابر در حال انجام است که تردد معلولان نیز به‌سهولت انجام شود.

  • رفع سد معبر

شهرداری منطقه یک فردیس با اشاره به اجرای عملیات آسفالت بلوار اصلی شهدای فردیس می‌گوید: بعد از اتمام تراش آسفالت، روکش از سه‌راه حافظیه تا فلکه دوم اجرا شده است. بعد از فلکه دوم نیمه دوم کار شروع می‌شود که تا فلکه پنجم ادامه دارد. «شهرام وارسته» در رابطه با حل مشکل سد معبر در این بلوار می‌افزاید: طبق تبصره ۲ ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها، رفع و جمع‌آوری سد معبر برای حفاظت و حراست از معابر عمومی به عنوان حق همه شهروندان و جلوگیری از بی‌انضباطی و هرج‌ومرج در معابر شهری صورت می‌گیرد که از جمله وظایف شهرداری‌ها محسوب می‌شود. وی اضافه می‌کند: در سال جاری۵۰‌اخطاریه سد معبری صادر و عملیات رفع و جلوگیری از آن در منطقه انجام شده است که شامل رفع و جلوگیری از سد معبر سیار، سد معبر بساط‌گستر، سد معبر دستفروش و سد معبر صنفی می‌شود.

وارسته ادامه می‌دهد: علاوه بر انجام عملیات جمع‌آوری و انتقال متکدیان و کارتن‌خواب‌ها از منطقه، نیروهای سد معبر اداره خدمات شهری شهرداری منطقه یک در سال جاری به رفع سد معبر بیش از ۶۰ مورد تخلف توسط کسبه و دستفروشان اقدام کردند. شهردار منطقه یک فردیس با اشاره به جمع‌آوری بیش از ۴۰۰ مورد اجناس کسبه‌ای که در معابر شهری منطقه سد معبر کرده‌اند، می‌افزاید: جمع‌آوری و انتقال بیش از ۵ مورد خودرو فرسوده، ۷۰۰ مورد تابلوی غیرمجاز و سازه‌های فلزی نازیبا از منطقه، صدور و ابلاغ ۳۵‌مورد اخطاریه قضایی و معرفی به شورای حل اختلاف و ۴۰ مورد صدور اخطاریه کتبی به اصناف متخلف از دیگر اقدامات شهرداری منطقه در سال جاری بوده است. وارسته می‌گوید: شهروندان قانونمدار می‌توانند سد معبر توسط بساط‌گستران، دستفروشان و صنوف را به سامانه ۱۳۷ گزارش دهند.

  • زیباسازی میادین فردیس

معاون خدمات شهری شهرداری فردیس با اشاره به این‌که بلوار شهدای فردیس از پرترددترین معابر این شهر به شمار می‌رود، توجه به زیباسازی میادین این بلوار را مهم می‌داند و می‌گوید: بلوار شهدای فردیس به عنوان یک مرکز تجاری در استان مطرح شده است که با توجه به این موضوع اصلاح و بازسازی معابر و میادین بلوار شهدا در دستور کار مدیریت شهری فردیس قرار گرفته است. «علی خوشگرد» از نصب المان و نورپردازی در میادین بلوار شهدای فردیس خبر می‌دهد و می‌افزاید: گلکاری و ساخت فضای سبز در معابر فردیس در دستور کار مدیریت شهری قرار گرفته است.

  • روند صعودی جذب درآمدها در شهرداری فردیس

یکی از مهم‌ترین مسائلی که در توسعه شهر نقش دارد، افزایش درآمد شهرداری‌هاست که موجب عمران و آبادی شهر می‌شود. افزایش درآمد باعث می‌شود برنامه‌ریزی‌ها، ارائه خدمات، انجام فعالیت‌های عمرانی و خدماتی به نحو موثرتری انجام شود و این مهم رضایت هر چه بیشتر شهروندان را نیز به دنبال دارد. به گزارش همشهری، سرپرست شهرداری فردیس با اشاره به افزایش درآمد این منطقه می‌گوید: با جذب درآمد حدودا ۳۲ میلیارد تومانی از ابتدای سال، شهرداری منطقه یک نسبت به ماه‌های مشابه سال گذشته روند صعودی جذب درآمد داشته است.

«مسعود نجفی» با تاکید بر پرداخت به‌موقع عوارض از سوی شهروندان اضافه می‌کند: قبوض عوارض شهرداری در فردیس توزیع شده که شامل ۴ دسته عوارض نوسازی، بهای خدمات پسماند مسکونی، بهای خدمات پسماند غیرمسکونی و عوارض کسب و پیشه هستند. بهای خدمات مدیریت پسماند در حوزه پسماند صرف مدیریت، جمع‌آوری و دفع پسماند می‌شود و در حوزه نوسازی صرف ۹۰ درصد از برنامه‌های عمران توسعه شهر مانند احداث پل‌ها و پارک می‌شوند.

وی ادامه می‌دهد: پرداخت قبوض یک نوع مشارکت شهروندان در اداره شهر به شمار می‌رود و در حوزه پسماند باعث می‌شود بتوانیم پسماند را از شهر جمع‌آوری و دفع کنیم که سلامت شهروندان و بهبود محیط‌زیست را در پی دارد. در نوسازی هم همین اتفاق می‌افتد؛ بسیاری از مشکلات شهری مانند آلودگی و ترافیک برطرف می‌شوند. در واقع یک چرخه سالم است که نتایج آن مستقیما به خود شهروندان بازمی‌گردد. نجفی می‌افزاید: همزمان با اتمام توزیع فیش‌ها، مالکانی که بنا به هر دلیلی فیش عوارض به دست آنها نرسیده است می‌توانند همراه با اسناد و مدارک مالکیت به واحد درآمد و نوسازی منطقه مراجعه و پس از دریافت فیش خود اقدام به پرداخت به‌موقع آن کنند.

کد خبر 452241

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =