همشهری آنلاین: یگان‌های رزمی و اطلاعاتی جدید شامل یک فروند ناو اطلاعاتی، زیردریایی کلاس غدیر، یک فروند یدکش و یک فروند بالگرد AB۲۱۲ به نیروی دریایی ارتش(نداجا) ملحق شدند.

ناو اطلاعاتی

به گزارش شنبه روابط عمومی ارتش، امیر دریادار «تورج حسنی مقدم»   در مراسم الحاق این یگان‌ها که در منطقه دوم دریایی ولایت جاسک برگزار شد، گفت: حضور آمریکا در منطقه غرب آسیا برای دستیابی به کنترل بازار انرژی، با لزوم بی ثباتی در منطقه دنبال می‌شود.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران با افزایش توان بازدارندگی، رو درروی زیاده‌خواهی استکبار جهانی ایستاده است.   هویت ایرانی با خصوصیات اسلامی موجب دشمنی آمریکا است و ملت ما زور گویی‌های آمریکا را برنمی‌تابد.

جانشین فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی گفت: باید از قران و ائمه اطهار (ع) بهره بگیریم و به وعده های قران کریم مبنی بر ناپایداری ظلم ایمان داشته باشیم.

دریادار حسنی مقدم افزود: با اضافه شدن سازمان رزم جدید به منطقه دوم نیروی دریایی ارتش در جاسک، قدرت اطلاعاتی و عملیاتی این منطقه برای برهم زدن معادلات دشمن توسعه یافت.

وی اشاره به دستورات فرماندهی معظم کل قوا مبنی ایجاد قدرت دفاعی در منطقه به عنوان یکی از بازوهای نیروهای مسلح، گفت: تلاش ها برای رسیدن به هدف های دفاعی با قدرت و ایمان قوی ادامه دارد و بحمدالله ما از تمام این  قدرت که خداوند در اختیار ما قرار داده برای آبادانی بندر جاسک و افزایش توان نظامی که نیروی دریایی که در این خطه و سواحل مستقر است، استفاده می‌کنیم.

جانشین فرمانده نیروی دریایی با تاکید بر اینکه امنیت و آسایشی که امروزه در کشور حکم فرماست، مدیون شهدا هستیم خاطرنشان کرد: این الحاق در راستای فرامین فرماندهی معظم کل قوا و در جهت ساختاربندی منطقه صورت گرفت که علاوه بر ایجاد آمایش سرزمینی جدیدی، از نظر تهدیدات و الزامات دفاعی نیز بسیار موثر است.

 دریادار حسنی مقدم  افزود: راهبردی که امام(ره) راحل برای ما مشخص کردند مقاومت و حضور در صحنه است و این ها باعث پیروزی ما در ۸ سال دفاع مقدس شد و امروز هم فرماندهی معظم کل قوا راهبرد مقاومت فعالانه همراه با مولفه های بازدارندگی فعال را برای ما ترسیم فرموده‌اند.

  فرمانده ناوگان مقدم جنوب نیز در مراسم الحاق یکان‌های جدید رزمی اطلاعاتی به منطقه دوم دریایی ولایت جاسک گفت: بر اساس وظایف نیروی دریایی ارتش، تقویت یگانهای رزمی و گسترش سازمان رزم در سواحل مکران در دستور کار قرار گرفته، و تقویت این گسترش دفاعی در برنامه ریزی های پیش رو طراحی شده است.

امیر دریادار «افشین تاشک» افزود: توسعه اطلاعاتی، رزمی، تجهیزاتی و انسانی در منطقه دوم دریایی جاسک راهبرد دفاعی در نیروی دریایی ارتش است.

کد خبر 451896

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =