همشهری آنلاین: موسسه تازه حاصل از ادغام سه موسسه فرهنگی معاونت فرهنگی وزارت ارشاد دارای ساختاری با پنج معاونت خواهد بود.

نماينده اهواز و وزارت ارشاد

به گزارش خبرگزاری مهر، همایون امیرزاده مشاور وزیر و مدیر مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در روزهای گذشته و پس از انتشار خبر ادغام موسسات فرهنگی هنری تابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، با ذکر جزئیاتی از این ادغام در معاونت هنری، عنوان کرد که به طرح تجمیع و ساماندهی موسسات سایر معاونت های تخصصی پس از بررسی کارشناسی در کارگروه مربوطه برای طرح و تصویب نهایی به شورای معاونان ارائه خواهد شد.

در همین زمینه محسن جوادی نیز در گفتگوی اخیر خود با خبرگزاری مهر با تایید این ادغام در سه موسسه تابع این معاونت اعلام کرد که به زودی برنامه تدوین شده در این راستا به شورای معاونان وزارتخانه ارائه خواهد شد تا به تصویب برسد.

در این طرح  موسساتی چون خانه کتاب و نمایشگاه‌های فرهنگی ایران منحل و در یک موسسه جدید در پنج بخش اداغام خواهد شد. این موسسه تازه در چارت تازه دارای پنج معاونت با عناوین ادبیات، کتاب، نمایشگاه‌های کتاب، پشتبانی و اداری خواهد بود.

همچنین معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای انتخاب مدیر این موسسه تازه به جمع‌بندی رسیده است و فرد انتخاب شده در شمار هیچ کدام از مدیران فعلی این سه موسسه نخواهد بود.

بر همین اساس پروسه انحلال قانونی این سه موسسه تا پایان سال جاری در دست اجرا قرار خواهد گرفت و پس از آن موسسه جدید تاسیس و به فعالیت خواهد پرداخت و تا آن زمان تمامی برنامه‌های جاری این سه موسسه مطابق با طرح و پیشنهادهای مصوب آنها اجرا خواهد شد.

کد خبر 451851

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =

دیدگاه خوانندگان