تفاهمنامه ارائه کارت اعتباری معیشتی به رانندگان فعال در حوزه حمل‌ونقل عمومی با مشارکت بانک‌ها و فروشگاه‌های زنجیره‌ای امضا شد.

تاكسي

به گزارش همشهری، این تفاهمنامه با حضور معاون وزیر کشور بین اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور، فروشگاه زنجیره‌ای افق کورش و بانک قرض‌الحسنه مهر ایران به امضا رسید که براساس آن در گام نخست و اختصاص اعتباری معادل ۱۰ هزار میلیارد ریال، امکان ارائه کارت اعتباری خرید برای ۴۰۰ هزار نفر از رانندگان تاکسی و سایر فعالان حوزه حمل‌ونقل عمومی شهری فراهم شده است.

مهدی جمالی‌نژاد، رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در این مراسم از تهیه دستورالعمل تاکسی‌های اینترنتی خبر داد و گفت:‌ مشکلات تاکسی‌های اینترنتی به‌زودی حل خواهد شد و دستورالعملی نیز برای آن تهیه شده است.

مرتضی ضامنی، مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور نیز با اشاره به شرایط و مشکلات اقتصادی، اظهار کرد: معاون عمرانی وزیر کشور تکالیفی را بر عهده ما گذاشتند تا به اقتصاد رانندگان فعال در حوزه حمل‌ونقل عمومی کمک کنیم. در حوزه بیمه نیز توانستیم اقدامات دیگری انجام دهیم. همچنین در حوزه معیشت نیز لازم بود خدماتی ارائه شود که با مشارکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کورش و بانک قرض‌الحسنه مهر ایران توانستیم شرایطی را فراهم کنیم تا رانندگان مایحتاج خود را با حفظ کرامت انسانی تامین کنند.

به گفته ضامنی، سالانه مبلغ ۲۴ میلیون ریال در اختیار رانندگان قرار داده خواهد شد تا بتوانند مایحتاج خود را تامین کنند. در این طرح هزار میلیارد تومان برای کمک به رانندگان تخفیف داده خواهد شد.

مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه «مهر ایران» نیز درباره بیمه‌ تاکسی‌ها گفت: نخستین کار مشترکی که با تاکسیرانی سال گذشته انجام شد صدور بیمه‌نامه‌های خودرو بود که با همکاری بیمه دانا، بانک قرض‌الحسنه مهر ایران و اتحادیه تاکسیرانی انجام شد و طی آن بیمه‌نامه‌هایی با کارمزد صفر درصد نیز تعریف شد که در نظام بانکی اتفاق جدیدی بود.

اکبری اضافه کرد: به پیشنهاد اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور گام دوم را در راستای معیشت تاکسیرانان برداشتیم که در این راستا نیز توافق سه‌جانبه‌ای اتفاق افتاد و فروشگاه افق کورش نیز توافق کرد کارت‌هایشان را با اعتبار بانک در اختیار رانندگان قرار دهند. بانک نیز در فاز اول قرار شد که ۱۰۰۰ میلیارد تومان در ۳ مرحله تخصیص دهد. این مبلغ امکان افزایش دارد؛ یعنی اگر فروشگاه افق کورش تمایل پیدا کند آماده افزایش مبلغ و مدت تقسیط وام هستیم.

با اجرای این طرح به هر یک از رانندگان متقاضی در هر سال اعتباری معادل ۲۴ میلیون ریال طی ۳ نوبت (هر ۴ ماه یکبار) با تسهیلات قرض‌الحسنه برای خرید از فروشگاه‌های زنجیره‌ای کورش اختصاص خواهد یافت. به هر یک از متقاضیان پس از انجام فرایند ثبت نام و تشکیل پرونده در بانک، در مرحله نخست مبلغ ۸ میلیون ریال اعتبار در قالب کارت خرید تخفیف داده می‌شود. افراد پس از دریافت اعتبار نسبت به خرید از فروشگاه مذکور اقدام خواهند کرد و اعتبار تخصیصی را طی ۴ قسط (ماهانه مبلغ ۲ میلیون ریال) بازپرداخت می‌کنند و پس از اتمام آخرین قسط مجددا مبلغ ۸ میلیون ریال به روش اعلامی تا ۳ مرحله در سال در کارت رانندگان شارژ خواهد شد.

به گزارش ایسنا، متقاضیان تا ۱۵ شهریور می‌توانند با مراجعه به سامانه جامع اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور به نشانی https://www.irtusan.ir/ نسبت به ثبت‌نام و ارائه درخواست صدور کارت خرید اقدام کنند.

کد خبر 451773

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار