همشهری‌آنلاین: عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران از معرفی افرادی که تخلف آنها در حسابرسی سال ۹۳، ‌ احضا شده به قوه قضائیه خبر داد.

شهرداري

محمود میرلوحی در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد سرانجام گزارش حسابرسی تلفیق سال ۹۳ شهرداری تهران اظهار داشت:مقایسه روند بررسی گزارش‌های تلفیق  نشان‌دهنده تغییر رویکرد شوراست. با روی کار آمدن شورای شهر پنجم متوجه شدیم که ۳۵ گزارش  مانده از سال‌های قبل هنوز حسابرسی نشده است.

او افزود: بارها به حسابرسان تاکید کردیم که گزارش دقیق و واقعی میخواهیم. نکاتی که در گزارش تلفیق ۹۳، توسط حسابرس احصا شده فقط مربوط به تخلفات نیست بلکه به شورا و شهرداری در باب جلوگیری از فساد پیشنهاد کرده است.

میرلوحی با بیان این‌که گزارش تلفیق ۹۳ دارای ۹ بند، افزود: در بند ۵ این گزارش ۳۳ مصداق  که عموما تخلف درحوزه های مختلف مالی، هولوگرام و... احصا و درج شده بود که براساس آن سازمان های نظارتی شهرداری می بایست ورود کنند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران با بیان این‌که می‌بایست شهرداری تهران درباره تعیین تکلیف این ۳۳ تخلف ورود کند، ادامه داد:‌ کمیسیون حقوقی و نظارت شورای شهر نیز باید ظرف یک ماه، گزارش تخلفات را بررسی کند تا فهرستی از متخلفان تهیه شود . برآورد این است که مصادیق تخلف به دو بخش تقسیم شود که بخشی از آن به هیات های رسیدگی تخلفات  و بخشی دیگر قوه قضائیه ارجاع خواهد شد.

او گفت: در بنده ۵ گزارش نیز به ورود حراست و بازرسی شهرداری تهران  به این تخلفات و شناسایی افراد متخلف تاکید شده است. در بانک اسناد، واگذاری‌ها و ... نکاتی فراتر از مبهم وجود داشت و قرار شد رسیدگی کند.

میرلوحی ادامه داد:  افراد متخلف  قطعا به قوه قضائیه معرفی خواهند شد.

کد خبر 451091

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =