همشهری آنلاین: معاون امور آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور گفت: فرآیند انتخاب رشته در پذیرش رشته‌های با آزمون کنکور ۹۸ از ۲۰ مرداد ماه آغاز می‌شود و داوطلبان بر اساس نتایج اولیه می‌توانند ۱۵۰ کدرشته انتخاب کنند.

ثبت نام كنكور

به گزارش مهر، محمودرضا رحیمیان در نشست خبری اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری سال ۹۸، افزود: دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور ۹۸ از روز پنجشنبه ۱۷ مرداد در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد و داوطلبان لازم است با مطالعه بخش پیوست‌ها در انتخاب رشته دقت کنند.

معاون امور آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور یادآور شد: پس از انتخاب رشته هر داوطلب یک رسید با ۱۵ کاراکتر دریافت می‌کند و در صورت نیاز به اصلاحات فرم انتخاب رشته، می‌توانند تا ۲۴ مرداد نسبت به اصلاح موارد مورد نیاز اقدام کنند.

رحیمیان با اشاره به انتخاب رشته برای رشته‌های بدون آزمون (پذیرش با سوابق تحصیلی)، گفت: انتخاب رشته در رشته‌های بدون آزمون از ۱۷ اسفند ۹۷ آغاز شده است و تا ۲۸ شهریور ۹۸ ادامه دارد.  برخی از دانش‌آموزان سال جاری تاکنون نمرات خود را دریافت نکرده بودند و اکنون می‌توانند در فرآیند انتخاب رشته بدون آزمون شرکت کنند. امکان انتخاب ۱۰۰ کدرشته محل در رشته‌های بدون آزمون وجود دارد.

وی تاکید کرد: فرم انتخاب رشته برای رشته‌های با آزمون سراسری سال ۹۸ از فرم انتخاب رشته برای رشته‌های پذیرش با سوابق تحصیلی جدا است و داوطلبان دقت کنند که در رشته‌های با آزمون تنها در صورت مجاز شدن می‌توانند انتخاب رشته کنند.

معاون امور آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور اضافه کرد: داوطلبانی که در زمان ثبت‌نام، انتخاب رشته در رشته‌های پیام‌نور و غیرانتفاعی‌ها را انتخاب نکرده‌اند، نیز می‌توانند در صورت مجاز شدن در این گروه، پس از پرداخت وجه مورد نیاز، رشته‌های مرتبط با این مراکز را انتخاب کنند.

وی درباره دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی اظهار داشت: انتخاب رشته در دانشگاه‌ فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی بر اساس ضوابط اعلام شده صورت می‌گیرد.

رحیمیان تاکید کرد: در کنکور سال ۹۸ پذیرش به صورت نیمه متمرکز وجود ندارد و تنها رشته‌های با شرایط خاص از جمله هنر و علوم ورزشی دارای بخش عملی هستند اما پذیرش به صورت متمرکز خواهد بود.

وی درباره انتخاب رشته‌های با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی از طریق کنکور سراسری ۹۸ گفت: انتخاب رشته‌های دانشگاه آزاد اسلامی از ۲۰ مرداد آغاز می‌شود و داوطلبان باید به سایت مرکز سنجش دانشگاه آزاد مراجعه کنند و با استفاده از کد ۷ رقمی انتهای کارنامه در فرآیند جداگانه انتخاب رشته دانشگاه آزاد شرکت کنند.

کد خبر 450747

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار