همشهری‌آنلاین: همسر رئیس جمهور سوریه اعلام کرد که بیماری سرطانش کاملا بهبود یافته و بشار اسد در این دوران کنار او بوده‌است.

اسما اسد

به گزارش ایسنا به نقل از النشره لبنان، اسماء الاسد، همسر رئیس‌جمهور سوریه که حدود یک سال قبل اعلام شد مبتلا به بیماری سرطان است، در مصاحبه‌ای اعلام کرد دوره درمان او پایان یافته و کاملا بر این بیماری پیروز شده است.

اسما اسد افزود: درمان سرطان خستگی و درد به همراه دارد اما این باعث نمی‌شود که فرد دید مثبتی به زندگی نداشته باشد. بشار اسد، (رئیس‌جمهور سوریه) شریک تمامی زندگی من است اما سرطان برهه‌ای از آن بود و او در این دوره کنارم بود.

همسر رئیس‌جمهور سوریه گفت: به طور کامل بر سرطان فائق آمدم.

او برای اولین بار از زمان اعلام ابتلایش به سرطان سینه در یک سال گذشته در یک مصاحبه شرکت کرده است.

او در این مصاحبه با ظاهری جدید در حالی که لباسی روشن به تن دارد و موهایش را کوتاه و رنگ کرده حضور یافت در حالی که از زمان تحت مداوا قرار گرفتنش با پوشاندن موهایش در ملأ عام ظاهر می‌شد.

اسماء الاسد در این گفت‌وگو از روند معالجه خود از زمانی که متوجه شد به سرطان مبتلا شده، سخن گفت.

او درباره دلایل علنی کردن بیماری‌اش اظهار کرد: دو دلیل برای این کار وجود دارد؛ اول این‌که ملت سوریه در جریان حوادث قرار دارند و این طبیعی بود که خبر بیماری من را نیز به اشتراک بگذارند، دومین دلیل هم تلاش برای ارائه یک نمونه مثبت برای جنگیدن با سرطان بود در حالی‌که مردم با ترس و خجالت با آن برخورد می‌کنند.

اسماء الاسد درباه دلایل درمان او در سوریه تصریح کرد: درمان تنها دارو نیست و این طبیعی است که درمان در کشور انجام شود، چراکه درمان روح و جان است.

همسر بشار اسد درباره دلایل درمانش در یک بیمارستان نظامی نیز گفت: پس از ۹ سال جنگ می‌پرسید چرا نظامی؟ من به درمان در این بیمارستان در کنار سربازانی که در جبهه‌های جنگ می‌جنگند، افتخار می‌کنم.

اسماء اسد ۴۴ ساله مادر سه فرزند دو پسر و یک دختر است. پدر او پزشک حاذق قلب در انگلیس و مادرش سحر عطری دیپلمات بازنشسته سوری است. ریشه خانوادگی او به حمص در مرکز سوریه بازمی‌گردد و خودش مدرک دانشگاهی از دانشگاه "کنیگز کالج" لندن دارد.

کد خبر 450326

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار