همشهری آنلاین: پنجاه و هفتمین جشنواره فیلم نیویورک روز ۱۱ اکتبر با نمایش دومین تجربه کارگردانی ادوارد نورتن در لینکلن سنتر به پایان می‌رسد.

اد نورتن در پشت صحنه فيلم بروكلين بي‌مادر

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایندی‌وایر، بازیگر و فیلمساز ۴۹ ساله نیویورکی که نخستین بار در ۲۰۰۰ روی صندلی کارگردانی کمدی عاشقانه «نگه داشتن ایمان» نشسته بود، «بروکلین بی‌مادر» را بر اساس کتابی پرفروش به همین نام از جاناتان لتم ساخته است. البته با این تفاوت که داستان از بروکلین امروز به نیویورک دهه ۱۹۵۰ رفته و در فضایی کاملا نئونوآر روایت می‌شود.

ویلم دفو، بروس ویلیس، لزلی مان، بابی کاناویل و الک بالدوین کنار خود اد نورتن بازیگران اصلی این درام جنایی ۱۴۴ دقیقه‌ای هستند که نخستین نمایش جهانی آن اوایل ماه آینده میلادی در جشنواره تورنتو در کانادا خواهد بود. داستان «بروکلین بی‌مادر» درباره یک کارآگاه خصوصی مبتلا به سندروم توره (نوعی بیماری عصبی) است که می‌کوشد در آمریکای دهه ۱۹۵۰ معمای قتل مربی و استاد خود را حل کند.

سازمان‌دهندگان جشنواره فیلم نیویورک امسال مراسم افتتاحیه و اختتامیه خود را به دو کارگردان نیویورکی اختصاص داده‌اند. همان‌طور که پیش‌تر اعلام شده بود، «ایرلندی» مارتین اسکورسیزی روز ۲۷ سپتامبر در نخستین نمایش جهانی در افتتاحیه روی پرده می‌رود و جشنواره روز ۱۱ اکتبر با «بروکلین بی‌مادر» نورتن به پایان می‌رسد. هر چند برنامه‌های نمایش فیلم تا دو روز بعد هم ادامه می‌یابد.

کد خبر 450221

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار