همشهری آنلاین: هلند قانون جنجال برانگیز ممنوعیت استفاده از برقع را که با مخالفت‌هایی گسترده در این کشور مواجه بود امروز پنجشنبه به اجرا درآورد.

هلند پوشیدن برقع را ممنوع اعلام کرد

تارنمای شبکه خبری دویچه وله با اعلام این خبر افزود: هلند در زمینه اجرای قانون منع پوشیدن برقع به شماری از کشورهای اروپایی پیوست. برخی ممنوعیت استفاده از برقع را نقض آزادی های مذهبی می دانند و برخی نیز آن را به عنوان نمادی از سرکوب زن می دانند.

قانون منع استفاده از برقع در بسیاری از اماکن عمومی مانند مدارس، بیمارستان ها و وسایل حمل و نقل عمومی روز پنجشنبه در هلند به اجرا درآمد.  

از این پس اگر کسی در هلند از نمایش چهره خود در اماکن عمومی خودداری کند با جریمه بیش از ۱۵۰ یورویی مواجه می شود. یک حزب اسلامی در روتردام هلند اعلام کرد: هرکس با جرایم مالی پوشیدن برقع مواجه شود، این حزب جرایم را پرداخت خواهد کرد.

اقدامات برای اجرای قانون جدید از پیش با مخالفت های بسیاری مواجه شده است و برخی شهرها، بیمارستان ها و حتی پلیس اعلام کردند که از آن تبعیت نمی کنند.

فرانسه اولین کشور در اروپا بود که ده سال پیش پوشش نقاب را ممنوع کرد. یکی از کمیته های سازمان ملل متحد این اقدام را نقض حقوق بشر خواند. چند کشور دیگر نیز از این شیوه پیروی کردند.

در دانمارک به رغم مخالفت‌های شدید، قانون منع استفاده از برقع یک سال است که به اجرا درآمده است.

کد خبر 450060

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان