پنجشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۹
۰ نفر

عباس قبادی، معاون بازرگانی داخلی وزیر صنعت، معدن و تجارت در گفت و گو با همشهری: با افزایش عرضه روزانه به هزار تن و رشد توزیع مرغ منجمد، حداکثر تا ۱۰ روز آینده نرخ مرغ در بازار تهران تثبیت می شود

پرواز دوباره قیمت مرغ

تنش قیمتی بازار مرغ با رشد عرضه و تشدید نظارت‌ها حداکثرتا ۱۰ روز آینده فروکش کرده و قیمت‌ها می شکند. معاون بازرگانی داخلی وزیر صنعت، معدن و تجارت در گفت و گو با همشهری از تثبیت قیمت و ساماندهی بازار مرغ حداکثر تا ۱۰ روز آینده خبر داد و گفت: ورودی مرغ تازه به بازار تهران ۳۵۰ تا ۴۰۰ تن است که مقرر شده شرکت پشتیبانی امور دام این ورودی را تا هفته آینده به بیش از ۱۰۰۰ تن برساند و مشکل عرضه مرغ در بازار مرتفع شود. عباس قبادی تاکید کرد:

مقرر شده تا شرکت پشتیانی امور دام میزان عرضه روزانه مرغ منجمد را نیز به بیش از هزار تن افزایش دهد، با این روند بازار مرغ حداکثر تا ۱۰ روز آینده به ثبات رسیده و مشکلات کنونی قیمت و عرضه را شاهد نخواهیم بود.

او افزایش اخیر قیمت و کمبود مرغ تازه در برخی مناطق ایران را ناشی از افزایش دمای هوا و تلفات وارد شده به جمعیت مرغداری‌ها دانست و گفت: این امر موجب وقفه روزانه در ورودی میزان مرغ گرم  به بازار شده است بر این اساس با استفاده ازذخایر مرغ منجمد، عرضه مرغ را تا بازگشت قیمت‌ها افزایش می دهیم.   قبادی با رد خبرهای مطرح شده در مورد نایاب شدن مرغ و اعتراض‌های صنفی در برخی استان‌ها مانند یزد به دلیل کمبود گوشت و مرغ افزود: مگر می شود مرغ در کشور نباشد، ذخایر مناسب گوشت و مرغ در همه استان‌ها وجود دارد و استانداران و شرکت پشتیبانی امور دام اختیار دارند تا از این ذخایر استفاده کنند.

  • رشد عرضه توام با تشدید نظارت

معاون بازرگانی داخلی وزیر صنعت، در مورد افزایش نرخ هر کیلوگرم مرغ در برخی مناطق تهران به ۱۴ تا ۱۸ هزار تومان، افزود: وقتی زمینه ورود مرغ به بازار کم می شود، این گونه فاصله قیمتی در بازار شکل گرفته و دامنه تخلفات در عرضه این محصول افزایش می یابد. منکر افزایش بی رویه قیمت و گرانفروشی مرغ نیستیم اما دادستانی، سازمان تعزیرات حکومتی و بازرسی اصناف و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران به صورت ویژه در حال کنترل قیمت‌های بازار هستند. قبادی در پاسخ به این که تکیه صرف بر برخوردهای نظارتی نمی‌تواند مشکلات قیمت و عرضه مرغ را برطرف کند، گفت: شرکت پشتیبانی امور دام در چند روز گذشته عرضه مرغ منجمد در برخی میادین را افزایش داده و برای کاهش نرخ مرغ در تهران و بازگشت قیمت‌ها به نرخ مصوب ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومانی نیز برنامه داریم.

کد خبر 450013

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار