همشهری‌آنلاین: مراسم جشن امضا و معرفی آلبوم موسیقی مانترا، جمعه ۱۱مرداد با حضور نادر مشایخی، هوشیار خیام، مانی جعفرزاده، رضا فرهادی، بهنام ابوالقاسم و سام اصفهانی، ساعت ۱۹ در شهرکتاب مرکزی برگزار می‌شود.

آلبوم مانترا

«مانترا» پس از «ماندالای درون» دومین تجربه شخصی سام اصفهانی، در قالب مجموعه‌ای برای سولوی پیانوست.

این مجموعه ۶ قطعه مخصوص پیانو دارد.

سه قطعه اول که با پیشوند « پانوراما» آمده است، در واقع دنباله پانوراماهایی است که اساس آن‌ها در مجموعه اول برنامه‌ریزی شده است. قطعاتی که در آن‌ها از الگوهای تماتیک یا ریتمیک موسیقی ایرانی(شامل ردیف دستگاهی، مقامی و محلی) به طور مستقیم بهره گرفته شده است.

پیشوند پانوراما بر این دسته قطعات، اشاره بر تصاویر کشیده در عکاسی دارد که در واقع کنایه‌ای است بر کشیدگی زمان.

سه قطعه بعدی (والس کولی، به خاطر آفتاب یکشنبه، مرثیه‌ای برای درخت) قطعات لیریک و تغزلی برای پیانوست که رویکردی غیر مستقیم به المان‌های موسیقی ایرانی دارد.

سام اصفهانی، آهنگساز، نوازنده پیانو و مدرس دانشگاه، آهنگساز و پیانیست  مجموعه مانترا (تکنوازی پیانو)  از کودکی نوازندگی پیانو را آغاز کرد و و دوره تکمیلی را نزد پروفسور کلارا بوکوچاوا گذرانده است.

او در زمینه آهنگسازی و سایر آموزه‌های تخصصی موسیقی از محضر استادان: فرید عمران، احمد پژمان، حسین دهلوی، حسین ریاحی، کامبیز روشن‌روان، امیر اسلامی، مسعود ابراهیمی و... بهره برده  است.

شرکت در این برنامه، برای عموم علاقه‌مندان آزاد است.

شهرکتاب مرکزی واقع در خیابان شریعتی، بعد از خیابان مطهری، نبش کوچه کلاته جمعه ۱۱ مرداد ساعت ۱۹ میزبان کتابوندان و علاقه‌مندان به هنر و موسیقی است.

کد خبر 449937

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =