همشهری‌آنلاین: معاون حمل و نقل و ترافیک منطقه ۲ گفت: با تعریض بزرگراه یادگار امام (ره) حد فاصل ایوانک تا دادمان بار ترافیکی اتوبان یادگار امام (ره) کم می شود.

تعريض بزرگراه

به گزارش شهرنوشت به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۲، امیر حسین حیدرنیا،  معاون حمل و نقل و ترافیک منطقه با اعلام این خبر گفت: اجرای عملیات تعریض بزرگراه‌ها به دنبال تامین ایمنی در تردد، روان‌سازی در ترافیک، کاهش زمان سفر، صرفه‌جویی در مصرف سوخت و کاهش آلودگی هوا و همچنین جلوگیری از بروز تصادفات انجام می‌شود.

حیدرنیا با بیان این‌که با روان‌سازی ترافیک و کاهش بار ترافیکی معابر و گذرگاه‌های اصلی کاهش چشمگیری در هزینه‌های اجتماعی و اقتصادی شهری و فردی خواهیم داشت؛ اظهار کرد: به همین منظور و به دلیل وجود مشکلاتی از این دست در محدوده خروجی و ورودی‌های خیابان‌های ایوانک تا دادمان به سمت بزرگراه یادگار امام (ره) و شیب زیادی که در حدفاصل یاد شده موجب کندی حرکت اتومبیل ها می‌شد تیم فنی و مهندسی معاونت حمل ونقل و ترافیک این منطقه از حدود یکسال پیش نسبت به تهیه و ارایه طرح تعریض بزرگراه یادگار امام در این محدوده اقدام کردند.

معاون حمل و نقل و ترافیک منطقه ۲ تصریح کرد: پس از تصویب طرح در کمیته طرح هندسی و اخذ مجوزهای لازم طرح تعریض بزرگراه یادگار امام (ره) در حد فاصل ایوانک تا دادمان به طول ۸۰۰ متر آغاز شد.

او افزود: یکی از مهم‌ترین دلایل اجرای طرح تعریض بزرگراه یادگار امام (ره) در مسیر یاد شده  ارایه خدمات بهینه شهری به شهروندان است. هزینه‌های اجرای این طرح حدود ۲ میلیارد تومان برآورد شده و تا کنون ۵۰ درصد پیشرفت داشته است و با تلاش بی‌وقفه عوامل اجرایی، تا پایان مرداد ماه به اتمام خواهد رسید.

کد خبر 449766

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =