همشهری آنلاین: تخصیص کاغذ با ارز دولتی از پنج‌شنبه(١٣ تیرماه) آغاز شده است و در رزوهای آینده حواله‌های کاغذ به ناشران تحویل خواهد شد.

آغاز تخصیص مجدد کاغذ نشر کتاب با ارز دولتی به ناشران

به گزارش روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بر اساس «شیوه‌نامه اجرایی کارگروه کاغذ نشر کتاب» به تمامی ناشرانی که در سایت www.paperds.ir درخواست‌های خود را ثبت کرده و مشمول این شیوه‌نامه باشند، کاغذ با ارز دولتی ارایه خواهد شد.

«شیوه‌نامه اجرایی کارگروه کاغذ نشر کتاب» با هدف نظارت بر نحوه تخصیص ارز برای واردات کاغذ کتاب و تخصیص، توزیع و مصرف آن با توجه به شرایط اقتصادی حاکم بر کشور از سوی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تدوین شد.

این شیوه‌نامه با هدف تثبیت نسبی قیمت کاغذ و کتاب، کاهش هزینه‌های تولید در جهت حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و ثبات نسبی در قیمت پشت جلد کتاب آماده شده است.

این کارگروه متشکل از معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیرکل دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی، مدیرکل دفتر چاپ و نشر، رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران، مدیرعامل اتحادیه شرکت‌های تعاونی ناشران ایران(آشنا)، رئیس اتحادیه لیتوگرافان تهران، مدیرکل دفتر حقوقی و مالکیت معنوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مشاور اجرایی معاونت امور فرهنگی، مدیرعامل موسسه خانه کتاب، مسئول حراست معاونت امور فرهنگی و مسئولان پیگیری کمیته‌های واردات، توزیع و نظارت فعالیت است.

براساس سیاست‎‌های معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کمیته تخصیص و توزیع کتاب موظف است فهرست ناشران دریافت‌کننده کاغذ را جهت اطلاع عموم در سامانه کاغذ منتشر کند.

کد خبر 446797

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =