با توجه به شروع فصل تابستان و افزایش دما، اداره کل استاندارد گلستان طی اطلاعیه‌ای از شهروندان خواست تا در انتخاب وسایل سرمایشی، استانداردهای لازم مرتبط با مصرف انرژی را رعایت کنند.

كولر

به گزارش همشهری، در این اطلاعیه آمده است: برای انتخاب یک کولر مناسب و کارامد، شاخص‌های متعددی وجود دارد. با توجه به این‌که انواع کولرها مشمول اجرای اجباری استاندارد هستند لازم است کولرهای تولید داخل دارای این علامت و شاخص رتبه انرژی باشند. شاخص رتبه انرژی از حرف A تا G لاتین تعریف می‌شود. در کولرهایی که شاخص رتبه انرژی به حرف A نزدیک‌تر است، رتبه انرژی بالاتر و مصرف انرژی الکتریکی پایین‌تر است. چنانچه شاخص رتبه انرژی به حرف G نزدیک‌تر باشد رتبه انرژی و کارایی پایین‌تر و مصرف انرژی بیشتر است.

کولرها به ۳ کلاس آب و هوایی گرمسیری، معتدله و خنک تقسیم‌بندی می‌شوند. برای این‌که یک کولر کارایی بالا و مصرف انرژی پایین‌تری داشته باشد لازم است با توجه به اقلیم محل نصب کولر، کلاس آب و هوایی مناسب هنگام انتخاب و خرید در نظر گرفته شود. به عنوان نمونه شمال کشور دارای اقلیم معتدل است، بنابراین کلاس آب و هوایی کولرهای مورد استفاده در این نواحی باید از نوع معتدله باشد. لازم به ذکر است کلاس آب وهوایی در برچسب روی کولر مشخص شده است. لازم است ظرفیت سرمایشی کولر نیز متناسب با ابعاد و فضایی که نیاز به سرمایش دارد انتخاب شود.

کد خبر 446694

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =