همشهری آنلاین: پلیس فرانسه یک کمپ مهاجران در شمال پاریس را جمع آوری و بیش از ۲۰۰ تن از ساکنان آن را به فرمانداری منتقل کرده است.

يورش پليس فرانسه به كمپ مهاجران

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، سخنگوی فرمانداری که حدود ۲۳۰ نفر  از ساکنان این کمپ به یکی از پنج مرکز پذیرش و بررسی وضعیت استان "ایل دوفرانس" منتقل شده‌اند.

این افراد که عمدتاً از کشورهای افغانستان، عراق، سومالی و سودان جنوبی هستند تا آخرین لحظه قبل از سوار شدن به اتوبوس‌ها تلاش کردند چادرها و وسائل خود را جمع کنند.

"فیلیپ کارو" نماینده انجمن غیرانتفاعی همبستگی با مهاجران در خصوص عملیات پلیس گفت: این کار مشکل را به صورت ریشه‌ای حل نمی‌کند. این یک سیکل بسته است که از ژانویه تا حالا برای سومین بار تکرار شده است.

پلیس فرانسه پیش از این در ماه آوریل نیز دست به عملیاتی مشابه در شمال پاریس زده بود که طی آن ۸۰۰ مهاجر غیرقانونی به مراکز دولتی منتقل شده بودند.

یورش پلیس فرانسه به کمپ پناهجویان در شمال پاریس در حالیست که فردا (پنجشنبه) بیستم ژوئن روز جهانی پناهجویان است.

فرانسه و انگلیس به موجب معاهده «توکه» که در سال ۲۰۰۳ بین دو کشور به امضا رسید و در سال ۲۰۰۴ میلادی اجرایی شد، در مورد کنترل مرزهای آبی خود متعهد شدند.

فرانسه به پناهجویانی که قصد داشتند خود را از مسیر این کشور به انگلیس برسانند، اجازه عبور نداد. همین امر اردوگاه های موقت مهاجران و پناهجویان در بندر کاله را به وجود آورد و هزاران آواره و مهاجر منتظر فرصتی بودند تا خود را از مسیر دریا یا تونل «مانش» و کامیون هایی که از آن می گذرند، به انگلیس برسانند.

کد خبر 444707

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =