همشهری‌آنلاین: یک مقام مسئول در شرکت کنترل ترافیک تهران درباره وضعیت ترافیکی منطقه پس از جمع شدن پل گیشا گفت: با وجود این‌که مسیرهای جایگزین معرفی شده اما بهتر است مردم از اپلیکیشن‌های مسیریاب استفاده کنند تا راحت‌تر تردد کنند.

پل گيشا،بزرگراه چمران

به گزارش شهرنوشت، گفته می‌شود یکی از بهترین اقدامات برای کسانی که در مسیر پل گیشا تردد دارند استفاده از اپلیکیشن‌های مسیریابی است. پلیس چندین مسیر جایگزین برای تردد پیشنهاد داده اما به نظر می رسد استفاده از اپلیکیشن های مسیر یاب به دلیل هدایت شهروندان از دسترسی های محلی راه آسان و سریع تری به شمار روند.

نوشین سروری در گفت‌وگو با شهرنوشت با تاکید بر این‌که پخش شذن بار ترافیک در منطقه گیشا مقداری زمان‌بر است؛ گفت: بار ترافیکی بین بزرگراه‌های شیخ فضل‌الله نوری و یادگارامام را به مرکز شهر منتقل می‌کرد و با برداشته شدن این پل حجم زیادی از ترافیک باید در منطقه پخش شود. تا زمانی که افراد متوجه شوند که پل جمع‌آوری شده و مسیرشان را تغییر دهند؛ طول می کشد بنابراین ترافیکی که امروز صبح (۲۹ خرداد) در این منطقه شاهد آن بودیم به دلیل همین عدم آگاهی نسبت به این اتفاق بود.

مدیر مرکز کنترل نظارت و کنترل ترافیک شرکت کنترل ترافیک تهران درباره جزئیات ترافیک ایجاد شده؛ گفت: در حال حاضر در قسمت جلال از سمت غرب به شرق که وارد چمران به سمت جنوب می‌شود شاهد ترافیک بودیم و این ترافیک به دلیل این‌که تصمیم به دور زدن داشتند و می‌خواستند وارد خیابان جلال آل احمد شرق به سمت خیابان کارگر شوند باعث ایجاد ترافیک در مسیر جنوب به شمال بزرگراه چمران شده‌اند.  

او درباره ترافیک در منطقه گیشا هم توضیح داد: صبح امروز از شمال تا بوستان گفت‌وگو و دور برگردان بعد از پل نصر و بخش جنوبی بزرگراه جلال آل احمد شاهد ترافیک بودیم. در بخش جنوب هم تا حدی به بار ترافیکی افزوده شده به این دلیل که در این مسیر پیک صبحگاهی همواره وجود داشت که البته با تمهیدات پلیس و بستن دور برگردان به صورت موقت مقداری از بار ترافیکی بزرگراه جلال کم شد. در حال حاضر در محدوده پل گیشا هم شمالی و هم غرب و شرق و جنوب و ترافیک داریم.  

مدیر مرکز کنترل نظارت و کنترل ترافیک شرکت کنترل ترافیک تهران پیشنهادی هم برای مسیرهای جایگزین ارائه می‌کند و می‌گوید: پیشنهاد ما برای شهروندان این است که از بزرگراه هایی که از سمت غرب وارد می شود مسیر خود را به گونه ای تغییر دهند که به چمران و جلال آل احمد منتهی نشود. یعنی بیشتر از یادگار یا شیخ فضل الله نوری وارد حکیم یا همت شوند. با این حال محلی‌ها می‌توانند به محدوده گیشا وارد نشوند.  

او درباره این‌که با مسدود شدن پل گیشا پیش بینی می‌شود کدام مسیرهای جایگزین با بار ترافیک سنگین‌تری مواجه شوند؛ گفت: برای اظهار نظر در این مورد زود است. همکاران ما نیاز به چند روز فرصت دارند تا با آنالیز مسیرهای جایگزین مسیرهای پرتردد شناسایی شوند و در صورت سنگین بودن این حجم ترافیک برای آن چاره‌اندیشی شود.  

نوشین سروری گفت: اطلاع‌رسانی در مورد تغییر مسیرها انجام شده و بنرهای این تغییر مسیر هم در حال نصب شدن است.

 او افزود: پیش‌بینی می‌کنیم حجم این ترافیک در روزهای آینده کاسته شود.

کد خبر 444656

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان