همشهری آنلاین: قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱ درصد کاهش به ۱۳۴۵ دلار و ۳۰ سنت رسید.

طلا

تسنیم به نقل از رویترز نوشت: در حالی که به دلیل امیدواری‌ها نسبت به حل اختلافات تجاری آمریکا و چین و موضع‌گیری انبساطی اخیر بانک مرکزی اروپا اشتها برای سرمایه‌گذاری‌های پرریسک بالا رفته است، قیمت طلا امروز کاهش داشت. سرمایه‌گذاران در عین حال منتظر تصمیم امروز فدرال رزرو آمریکا در مورد نرخ بهره هستند.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱ درصد کاهش به ۱۳۴۵ دلار و ۳۰ سنت رسید. قیمت طلای آمریکا نیز امروز ۰.۱ درصد افت داشت و به ۱۳۴۹ دلار و ۷۰ سنت رسید.

استفن اینز، تحلیلگر بازار طلا در این باره گفت: «به دنبال توئیت شب گذشته دونالد ترامپ شاخص‌ها در بازارهای بورس رشد داشته است. »

پس از آنکه آمریکا اعلام کرد که مذاکرات تجاری با پکن را از سر می‌گیرد و در حالی که سرمایه‌گذاران امیدوارند فدرال رزرو آمریکا با دنباله روی از بانک مرکزی اروپا درها را به روی کاهش نرخ بهره باز کند، بازارهای بورس شاهد جهش بود.

ترامپ سه‌شنبه گفت، با شی جین پینگ، رئیس جمهوری چین تلفنی صحبت کرده و تیم‌های دو رهبر پس از یک دوره طولانی مذاکرات تجاری را از سر خواهند گرفت تا برای نشستی که اواخر ماه جاری در حاشیه نشست گروه ۲۰ برگزار خواهد شد آماده شوند.

اکنون همه نگاه‌ها به تصمیم امروز فدرال رزرو آمریکاست که قرار است اواخر امروز منتشر شود. انتظار می‌رود فدرال رزرو این بار سیاست پولی خود را تغییر ندهد، اما زمینه را برای کاهش نرخ بهره در نشست ماه جولای آماده سازد.

عامل دیگری که موجب افت قیمت طلا شده، شاخص ارزش دلار بوده که تحت تاثیر موضع انبساطی اخیر بانک مرکزی اروپا در نزدیکی بالاترین رقم بیش از ۲ هفته اخیر باقی مانده است.

کد خبر 444645

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار