همشهری‌آنلاین: معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران ضمن بازدید از پادگان نیروی هوایی منطقه ۱۳ درباره ظرفیت و نحوه تبدیل این پادگان به موزه توضیح داد.

بازديد معاون اجتماعي شهرداري از پادگان نيروي هوايي

به گزارش شهر نوشت،  در ابتدای این بازدید سرهنگ خلبان رضا آقاجانی ضمن معرفی موزه ملی هوانوردی ایران و ادوات موجود در آن گفت: این موزه سال ۱۳۵۳ تاسیس شده و در سال گذشته به ثبت میراث فرهنگی رسید.

محمدرضا جوادی یگانه، معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران و هیئت همراهش همچنین از سایر امکانات این پادگان و هواپیماهای جنگی و آموزشی قدیمی و تاریخی پادگان بازدید به عمل آوردند.

محمدرضا جوادی یگانه در بازدید از خودروی شمس ۱۴ که طرح آن توسط شهید منصور ستاری ارائه شد و به دلیل شهادت او نیمه کاره ماند، گفت: امیدوارم سورنا ستاری، معاون علمی ریاست جمهوری این طرح نیمه تمام را به سرانجام برساند.

جوادی یگانه پس از بررسی امکانات این پادگان در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنوشت گفت:با تاکیداتی که دکتر حناچی، شهردار محترم تهران داشتند بنا شد که این پادگان به موزه تبدیل و درهای آن به روی عموم مردم باز شود تا از فداکاری ها و رشادت های نیروی هوایی در دوران جنگ تحمیلی و آمادگی آنها پیش از انقلاب و مواجهه با دشمنان که بخشی از آن به بعد از انقلاب منتقل شد مطلع شوند.

اوبا اشاره به تاریخ پیوسته نیروی هوایی از دوران پهلوی تا بعد از انقلاب افزود: هرگونه ارتباط و آشنایی با این تاریخ درخشان و تحولات و افتخارات نیروی هوایی می تواند به مردم و درک تاریخی شان کمک کند. اینها مسائلی هستند که می‌توانند به اطلاعات تاریخی مردم و به ویژه دانش آموزان تهرانی و سایر شهرهای کشور بیفزایند.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران در مورد نحوه آماده‌سازی این موزه اظهار داشت: بازسازی و آماده کردن این موزه بر عهده شهرداری است و فضا و همه امکانات ارزشمند آن متعلق به نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی است.

او در پایان ضمن ابراز امیدواری برای بازگشایی این موزه تا هفته دفاع مقدس در ۳۱ شهریور عنوان کرد: در نظر داریم موزه دفاع مقدس را نیز به این مکان منتقل کنیم و از ظرفیت بالای این موزه برای آشنایی مردم با تاریخ نیروی هوایی و جنگ تحمیلی استفاده کنیم.

شهردار منطقه ۱۳ و رئیس آموزش و پرورش این منطقه هم معاون شهردار را در این بازدید همراهی می‌کردند.

کد خبر 444628

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =