سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی در گفت و گو با همشهری: رسیدگی به ۲۰ پروند تخلف عرضه کاغذ در سازمان تعزیرات حکومتی ادامه دارد.

كاغذ

سایه کمبود و گرانی کاغذ در حالیبر دوش مطبوعات سنیگنی می کند که مسئولان دستگاه‌های نظارتی از محرز شدن تخلف ۲۰ شخص حقیقی و حقوقی عرضه کننده این کالاو تشکیل و بررسی پرونده این تخلفات خبر می دهند.

به گزارش همشهری، کمبود و گرانی کاغذ در شرایطی موجب کاهش شدید تیراژ و تعداد صفحات برخی روزنامه‌های بزرگ و تعطیلی برخی نشریات و مجلات شده است که با برگزاری نشست کارگروه کاغذ، معاون اول رئیس جمهوری از تداوم تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی برای واردات کاغذ و تسهیل فرآیند ترخیص کاغذهای وارداتی به گمرکات و بنادر کشور خبر داد.

اما اکنون با گذشت بیش از یک ماه از مصوبه مذکور، مشکلات مطبوعات برای تامین کاغذ مرتفع نشده است، مشکلاتی که  از تخلف برخی واردکنندگان و عرضه کنندگان رسمی و نیمه رسمی کاغذ با ارز دولتی و فروش آن به نرخ آزاد در بازار نشات می گیرد. از سوی دیگر با وجود انتشار خبرهای متفاوتی از تشکیل پرونده و برخورد با متخلفین واردات و عرضه کاغذ، هنوز نتایج رسیدگی به پروند این تخلفات اعلام نشده است.

  • ارسال ۲۰ پرونده تخلفات کاغذی به تعزیرات

مدیرکل امور حقوقی و تعزیرات سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان از محرز شدن تخلف تعداد ۲۰ شخص حقیقی و حقوقی عرضه‌کننده کاغذ محرز و ارسال پرونده تخلف آنها به سازمان تعزیرات حکومتی خبر داده و گفت: با اقدامات انجام شده در طرح نظارت و بازرسی بر عملکرد واحدهای تولیدی و توزیعی کاغذ و با توجه به مشکلات به وجود آمده در حوزه کاغذ، سازمان حمایت از اجرای طرح نظارت و بازرسی بازار کاغذ را در اولویت کاری بازرسی سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت سراسر کشور قرار داده است.

غلامرضا صارمیان با تأکید بر اینکه هرگونه امتناع از عرضه کالا به هر بهانه، اخلال در نظم اقتصادی کشور تلقی و با عوامل آن به شدت برخورد خواهد شد، افزود: براساس ماده ۹ قانون تعزیرات حکومتی، پرونده تخلف ۲۰ فرد حقیقی و حقوقی عرضه کننده کاغذ تشکیل و به ادارات کل تعزیرات حکومتی استان‌های تهران، اصفهان، کرمان، گیلان، آذربایجان شرقی و هرمزگان جهت سیر مراحل قانونی ارجاع شده است.

او همچنین همچنین خواستار هماهنگی و همکاری تمام واحدهای مذکور با مراجع نظارتیبرای تحقق اهداف کارگروه تنظیم بازار و همچنین رعایت حقوق مصرف‌کنندگان شد و به خریداران نیز توصیه کرد که از فروشنده کاغذ فاکتور بخواهند، چرا که در هنگام خرید و در صورتی که مشتری بخواهد، واحدهای صنفی موظف به ارائه فاکتور معتبر هستند تا در صورت لزوم مشتری بتواند حق خود را از طریق مراجع قانونی پیگیری کند.  بااین وجود صارمیان تاکید کرد، در حال حاضر قیمت کاغذ در کنترل است و بازار در وضعیت مطلوبی به سر می‌برد.

  • بررسی پرونده‌های تخلف در عرضه کاغذ

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی درگفت و گو با همشهری با تایید ارسال پرونده‌ اشخاص حقوقی و حقیقی مختلف در واردات و عرضه کاغذ به این سازمان، گفت: حدود ۲۰ پرونده تخلف در عرضه کاغذ که از سوی سازمان حمایت به سازمان تعزیرات حکومتی ارسال شده است در حال رسیدگی در شعب مختلف سازمان تعزیرات حکومتی است و این روند همچنان ادامه دارد. ناصر رایگانی در مورد کیفیت و ارزش پرونده‌ تخلفات عرضه کاغذ ارجاع شده به سازمان تعزیرات حکومتی، افزود: با توجه به این که رسیدگی به این ۲۰ پرونده در شعب سازمان تعزیرات حکومتی در جریان است، هنوز ارزش این پرونده‌ها مشخص نشده است  او در مورد روند رسیدگی و اعلام نتایج این پرونده‌ها، افزود: رسیدگی به این تخلفات با سرعت و دقت در شعب سازمان تعزیرات حکومتی ادامه دارد و نتایج رسیدگی به این پرونده‌ها در آینده نزدیک اعلام خواهد شد.

کد خبر 444255

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =