مجموع نظرات: ۰
شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۲
۰ نفر

همشهری‌آنلاین: رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ گفت: هماهنگی‌های لازم انجام شده و تا چند روز آینده محدودیت ‌های ترافیکی اطراف پل گیشا آماده خواهد شد و پل گیشا بسته می‌شود و مردم باید با توجه به تابلوهای راهنما از مسیرهای فرعی تردد کنند.

پل گيشا

به گزارش شهرنوشت، سردار محمدرضا مهماندار در حاشیه برگزاری کارگاه پلیس حرفه‌ای با حضور در جمع خبرنگاران درمورد ایمنی و وضعیت پل گیشا نیز گفت: بیش از یک سال است که ما در کنار معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران بودیم و با آنان همراه هستیم و هرجا که ضرورت دارد ابنیه شهری نوسازی و بهسازی شود، ما هم به عنوان پلیس حضور داریم و همکاری می‌کنیم حتی در جاهایی که مطمئن هستیم مشکلات ترافیکی زیادی به وجود می آورد باز هم هستیم و چاره‌ای نیست و پلیس باید وقت بیشتری بگذارد.

مهماندار افزود: هماهنگی‌های لازم انجام شده و به‌زودی ظرف چند روز آینده محدودیت ‌های ترافیکی اطراف پل گیشا آماده خواهد شد و پل گیشا بسته می‌شود و مردم باید با توجه به تابلوهای راهنما از مسیرهای فرعی تردد کنند. البته با توجه به اینکه پل گیشا جزو شریان‌های اصلی تهران است و حجم ترافیکی بالایی دارد، مردم باید همکاری کنند و تا جایی که ممکن است از مسیرهای جایگزین دیگر تردد کنند تا حجم تردد در آنجا کم تر شود.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ درباره این‌که چه زمانی برای محدودیت تردد در پل گیشا وجود دارد، گفت: حدود یک سال زمان پیش‌بینی شده که بسته باشد البته ما از دوستان خواهش کردیم که یک مسیر شرقی به غربی را تا مهرماه امسال اختصاص دهند تا مردم گرفتاری کم‌تری داشته باشند.

سردار مهماندار مورد طرح کاهش آلودگی هوا یا همان زوج و فرد سابق گفت: با مصوبه شورای ترافیک شهر تهران و شورای شهر تهران از اول تیرماه تغییراتی خواهیم داشت. بر این اساس تهرانی‌ها یعنی دارندگان پلاک تهران در هر فصل می‌توانند ۲۰ روز را رایگان در این محدوده تردد کنند و پس از آن با پرداخت عوارض که معادل ۵۰ درصد مبلغ طرح ترافیک روزانه است، در این محدوده به تردد بپردازند.

او افزود: نوع معاینه فنی خودروها و مراجعه در ساعت غیرپیک در هزینه مربوطه موثر است. دراین زمینه تسهیلاتی پیش‌بینی شده است و محدودیتی هم برای تردد دیگر وجود ندارد. پرداخت هزینه هم در درازمدت سبب کاهش خواهد شد. کسانی که ثبت نام کرده و اعتبار خریداری کنند، از اعتبارشان کسر خواهد شد. کسی که تردد کند، دوماه فرصت پرداخت عوارض را دارد و تا دو ماه اگر شهروند عوارض معوق را پرداخت کند دیگر منجر به پرداخت جریمه نخواهد شد، اما اگر جریمه پرداخت نشود، ۲۰ هزار تومان جریمه خواهد شد.

مهماندار درباره نیاز تهران به دوربین‌های کنترل ترافیک و ثبت تخلفات نیز گفت: شهر تهران با ۲۰ میلیون سفر روزانه و چهار میلیون خودرو و موتورسیکلت دیگر با روش‌های سنتی قابل کنترل نیست، ما هم در خواست کردیم و ان شاءالله شهرداری کمک خواهد کرد.

کد خبر 444009

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار شهری

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha