همشهری آنلاین: دوستداران طبیعت در آستانه تابستان و حضور گردشگران، زباله‌های اطراف تالاب استیل آستارا را جمع‌آوری کردند.

تالاب استیل آستارا پاکسازی شد

به گزارش ایرنا، شهردار آستارا صبح شنبه گفت: حدود ۲۰ نفر از محیط‌بانان، نیروهای خدمات شهری شهرداری و دوستداران طبیعت از حاشیه تالاب استیل حدود یک تن زباله جمع کردند و شهرداری طرح گردشگری تالاب را بر اساس ضوابط قانونی و با حفظ زیست بوم اجرا کرده است.

جواد معیتی ادامه داد: شهرداری با وجود کمبود نیرو، در جمع‌آوری زباله شبانه‌روز تلاش می‌کند و شهروندان و گردشگران نیز به پاک نگه داشتن مناطق گردشگری اهمیت بدهند.

وی افزود: هزینه بالای تخریب محیط زیست بر همگان روشن و فرهنگ‌سازی صیانت تالاب و جنگل‌ها وظیفه فعالان محیط زیست است و نمی‌توان توسعه آستارا را بدون در نظر گرفتن جاذبه‌های طبیعی آن تصور کرد.

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست آستارا هم بیان کرد: ضایعات بسته‌بندی محصولات کشاورزی، تهدیدات زیست محیطی به همراه دارد و زباله‌های اغلب کارگاه‌ها در حاشیه استیل رها می‌شود.

مصطفی فلاح اضافه کرد: دارندگان امکانات بسته‌بندی محصولات کشاورزی، پسماند کارگاه‌های خود را به محل دفن زباله در داداش آباد منتقل و از ریختن آن به طبیعت خودداری کنند.

وی گفت: برنامه‌های فرهنگی محیط زیست بهانه‌ای برای حفاظت از این گنجینه خدادادی است و از بین رفتن گونه‌های گیاهی و جانوری، خشکی تالاب و رودخانه‌ها و پسماند کشاورزی و صنعتی، محیط زیست را به خطر انداخته است.

تالاب استیل با ۱۳۸ هکتار وسعت از مناطق گردشگری آستاراست و در این شهرستان روزانه به طور میانگین، ۱۲۰ تن زباله تولید و در منطقه داداش آباد در نزدیکی ساحل خزر دفن می‌شود.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی‌الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع است.

کد خبر 443970

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =