همشهری آنلاین: وزیر بهداشت گفت: تعهد بنده به عنوان وزیر بهداشت آن است که رانتی به تولیدکنندگان و واردکنندگان داده نشود و باجی از کسی خواسته نشود.

وزير بهداشت

به گزارش ایرنا، سعید نمکی، در مراسم گشایش بیست و دومین نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی و دارویی در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی، افزود: هچ رانتی به تولید داخل نمی‌دهیم زیرا پاسخگوی و متولی سلامت مردم هستیم.

وی اظهار داشت: تولیدکنندگان باید به فکر کیفیت محصولات خود باشند، محصول و فرآورده بی‌کیفیت و یا دارای سطح پایین کیفیت را نمی‌خواهیم و اجازه ورود به بازار را نمی‌دهم.

نمکی تصریح کرد: نیروهای خلاق و توانمند در کشور داریم که باید از ایده‌های آنها برای با تولید فرآورده‌ها و محصولات با کیفیت استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه حمایت از تولید داخلی بسیار مهم است، گفت: همچنین اجازه ورود محصول مشابهی که توسط افراد توانمند داخل کشور تولید می‌شود را نخواهیم داد.

به گفته وزیر بهداشت سازمان دهی جدید در حوزه تجهیزات پزشکی و دارو به عنوان قرارگاه اصلی وزارت بهداشت با اهداف اساسی ایجاد شده و با سرعت بیشتر در مقابل هجمه‌ها، کار را دنبال می‌کنیم.

نمکی افزود: درها را بر روی تولید کننده و وارد کننده باز می‌کنیم و نمی‌گذاریم پیچ و خم‌های بوروکراسی آنها را خسته کند و البته بخشی‌هایی مانند سازمان غذا و دارو و تجهیزا پزشکی نباید محلی باشد که مردم از بوروکراسی اداری خسته شوند.

وی اظهار داشت: ما نباید گره ای بر گره‌های قبلی بزنیم، سعی می‌کنیم در راستای توسعه، مشکلات را برای تولید کنندگان و واردکنندگان برطرف کنیم.

  • صادرات دارو و تجیهزات پزشکی به عراق

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین در حاشیه برگزاری این نمایشگاه در جمع خبرنگاران از آغاز صادرات دارو و تجهیزات پزشکی تا ۲ ماه آینده به عراق خبر داد.

نمکی با بیان اینکه کشور ما روزهای سخت هشت سال جنگ را طی کرده است، افزود: امسال یکی از سخت‌ترین سال‌هایی است که بعد از انقلاب و با هجمه‌های اقتصادی بسیار آن را تجربه می‌کنیم و تردید ندارم که با تکیه بر توانمندی‌های درون مرزهای از این ایام با سرافرازی خواهیم گذشت.

وی اضافه کرد: به دنیا ثابت می‌کنیم که ایرانی‌ها مردمی نیستند که بتوان آن‌ها را به راحتی به زانو درآورد و در بدنه دولت و دستگاه‌های اجرایی به همین توانمندی‌ها تکیه کرده‌ایم.

نمکی در مورد مطالبات از سازمان تامین اجتماعی نیز گفت: در حال پیگیری مطالبات تولید کنندگان، توزیع کنندگان و بیمارستان‌ها از سازمان تامین اجتماعی هستیم.

وی اضافه کرد: ۹ هزار میلیارد طلب از سازمان تامین اجتماعی داریم و پیگیر وصول این مطالبات هستیم.

کد خبر 443296

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =