همشهری آنلاین: سنگاپور برای نخستین بار در ۹ سال اخیر موفق شد با پشت سر گذاشتن هنگ کنگ و آمریکا به عنوان رقابت پذیرترین اقتصاد جهان در سال ۲۰۱۹ از سوی مدرسه بازرگانی سوئیس لقب گیرد.

سنگاپور

بلومبرگ با انتشار این خبر افزود:زیرساخت‌های مبتنی بر تکنولوژی و پیشرفته سنگاپور، در دسترس بودن نیروی کار ماهر، قوانین مطلوب مهاجرت و کارایی حمایت‌های دولتی در راه اندازی کسب و کار در این کشور باعث شده است تا سنگاپور در رده بندی امسال به چنین جایگاهی برسد.

البته به جز سنگاپور سایر کشورهای آسیایی حوزه اقیانوس آرام نیز عملکرد خوبی داشته‌اند و امتیاز ۱۱ کشور از ۱۴ کشور این حوزه نسبت به سال گذشته با بهبود همراه شده است.

آرتورو بریس، مدیر این مدرسه گفت: در سالی که فضای نامطمئن سیاسی بر بازارهای جهانی سایه افکنده است بیش از پیش اهمیت کیفیت رشد اقتصادی نمایان شده است.

لازم به ذکر است این رده‌بندی که هر ساله بر حسب ۲۳۵ شاخص اقتصادی صورت می‌گیرد امسال ۶۳ کشور را در نظر گرفته است که البته نام ایران در این فهرست دیده نمی‌شود.

میزان جهانی بودن اقتصاد، عملکرد اقتصادی، زیرساخت‌ها، کارایی دولت، کارایی بازرگانی، میزان فساد و تعاون اجتماعی از جمله معیارهای این رده‌بندی هستند.
بر این اساس ده برتر رتبه کشورهای جهان در سال ۲۱۰۹ :
۱) سنگاپور  
۲) هنگ‌کنگ  
۳) آمریکا  
۴) سوئیس
۵) امارات  
۶) هلند
۷) ایرلند  
۸) دانمارک  
۹)سوئد  
۱۰)قطر

در این رده‌بندی هم چنین کانادا در رتبه سیزدهم، چین چهاردهم، آلمان هفدهم، اتریش نوزدهم، انگلیس بیست و سوم، عربستان بیست و ششم، ژاپن سی‌ام، فرانسه سی و یکم، هند چهل و سوم، ایتالیا چهل و چهارم، روسیه چهل و پنجم و ترکیه پنجاه و یکم جای گرفته‌اند.

پایین‌ترین امتیاز رقابت پذیری در رده‌بندی امسال نیز به ترتیب متعلق به ونزوئلا، مغولستان، آرژانتین، کرواسی، برزیل، یونان، اردن، آفریقای جنوبی، پرو و اوکراین است.

کد خبر 442351

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار