همشهری آنلاین: ساجد جاوید وزیر امنیت داخلی انگلیس رسما خود را به عنوان نامزد جانشینی ترزا می برای کسب ریاست حزب محافظه کار معرفی کرد.

ساجد جاوید

فارس به نقل از اسکای نیوز نوشت: ساجد جاوید وزیر امنیت داخلی انگلیس با انتشار یک پیام ویدئویی خود را رسما به عنوان نامزد جانشینی ترزا می رهبر حزب محافظه کار کرد.  

جاوید در پیام خود تاکید کرده است که «حزب محافظه کار نیاز به احیای اعتماد و ایجاد اتحاد در بین اعضای خود دارد و باید فرصتهای جدیدی در سراسر بریتانیا خلق کند.»

ترزا می نخست‌وزیر انگلیس جمعه گذشته با اعلام استعفای خود گفت که در تاریخ هفتم ژوئن (۱۷ خرداد) رسما از سمت خود کناره‌گیری می‌کند. این مساله علاوه بر تشدید بحران در انگلیس در ارتباط با برگزیت، باعث ایجاد شکاف و بحرانی تر شدن اوضاع حزب حاکم محافظه کار انگلیس نیز شده است.

ترزا می با اعلام استعفا از پست نخست‌وزیری انگلیس، افزود: «اکنون برای من روشن شده که به نفع کشور است تا یک نخست‌وزیر جدید، تلاش‌ها (برای برگزیت) را هدایت کند. پس امروز اعلام می‌کنم که به‌عنوان رهبر حزب محافظه‌کار در روز جمعه ۷ ژوئن استعفا می‌دهم تا نفر بعدی انتخاب شود».

بعد از سه بار رد شدن توافق برگزیت در پارلمان انگلیس، تهدید اتحادیه اروپا به خروج اجباری انگلیس بدون توافق و همچنین استعفای معاون پارلمانی دولت، ترزا می اجبارا در مسیر استعفا قرار گرفت.

نتایج انتخابات پارلمانی اروپا در انگیس که روز یک شنبه برگزار شد نیز نشان میدهد  حزب محافظه کار اقبال عمومی خود را در این کشور از دست داده است و نیاز به یک خانه تکانی اساسی دارد.  

خبرگزاری رویترز گزارش داد: حزب برگزیت وابسته به «نایجل فاراژ» از حامیان خروج از اتحادیه اروپا، براساس نتایج نظرسنجی پای شعب بیشترین کرسیها را کسب کرده است و این مساله موجی از خشم از ترزا می که موفق به اجرایی کردن خروج لندن از اتحادیه اروپا نشده است را برانگیخته است.

بی بی سی گزارش داد: حزب محافظه کار انگلیس احتمالا ۱۰ تا ۱۲ درصد کمتر از ۲۳ درصدی که در انتخابات ۲۰۱۴ کسب کرده بود رای خواهد آورد و احتمالا بدترین نتیجه را درمیان احزاب این کشور کسب خواهد کرد

کد خبر 441878

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار