همشهری‌آنلاین: شهردار منطقه یک از تحویل خانه نیما یوشیج به شهرداری تهران تا ۱۰ خردادماه خبر داد.

خانه نيما يوشيج

سید حمید موسوی در گفت‌وگو با شهرنوشت اظهار داشت: ۲۱ فروردین ماه قرارداد خرید خانه نیما یوشیج بین شهرداری و مالک امضا و پس از آن قرارداد به سازمان املاک ارسال شد. از آن تاریخ تاکنون، شهرداری تهران امور مربوط به اجرای مفاد قرارداد را پیگیری کرد و در روزهای گذشته پس از رفت و برگشت بسیار کارشناسان، در نهایت قرارداد امضای نهایی شد و تمامی مسائل مربوط به این بخش به طور کامل به اتمام رسید.

موسوی با تاکید بر این‌که فرایند تملک با سرعت قابل قبولی پیش رفت، ادامه داد: با مکاتباتی که در یک ماه گذشته با سازمان املاک داشتیم، این سازمان پرداخت ثمن معامله را در دستور کار خود قرار داد. در حال حاضر نیز شهرداری تهران در حال پرداخت مبلغ مورد توافق است.

شهردار منطقه یک عنوان کرد: براساس آخرین توافق‌های انجام‌شده، قرار است خانه نیما یوشیج تا ۱۰ خرداد به شهرداری تهران تحویل داده شود.  

علی اسفندیاری مشهور به نیما یوشیج، شاعر معاصر ایرانی، بنیان‌گذار شعر نوین و ملقب به پدر شعر نو فارسی است. خانه او که در منطقه شمیران، تجریش، خیابان دزاشیب، خیابان رمضانی قرار دارد، در دوره پهلوی دوم ساخته شد. این خانه حدود ۶۸۸ متر مربع عرصه دارد و ۱۸۰ متر مربع نیز زیربنای آن است.  

کد خبر 441311

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار