همشهری‌آنلاین: شهردار تهران در مراسم تبادل تفاهمنامه همکاری با وزارت راه‌ و شهرسازی بر ضرورت درس گرفتن از تجربه‌های گذشته در زمینه بازآفرینی شهری تأکید کرد و گفت تلاش می‌کنیم با نگاه‌های همه جانبه و متعادل بتوانیم تجربه جدیدی داشته‌باشیم.

حناچي و اسلامي

به گزارش شهرنوشت، پیروز حناچی که بعدازظهر شنبه ۲۸ اردیبهشت برای مبادله تفاهم‌نامه همکاری مشترک بازآفرینی شهری محله‌های هدف شهر تهران با وزارت راه‌ و شهرسازی به محل این وزارتخانه رفته بود، گفت: برای دو موضوع مهم در این جا حضور داریم؛ یکی از این موضوع‌ها مربوط به محله سیروس است که تاکنون دو طرح درباره آن به تصویب رسیده است.

او افزود: تلاش می‌کنیم در این دوره با نگاهی همه‌جانبه و متعادل بتوانیم تجربه جدیدی داشته باشیم؛ تجربیات قبلی در مورد دخالت در بافت‌ها را در نظر بگیریم، اولویت‌های اجتماعی را بر اولویت‌های فیزیکی مقدم بشماریم و همچنین تامین خدمات را مدنظر قرار دهیم. توجه به منافع ذی‌نفعان، تقدم اقدامات اجتماعی به فیزیکی و ایجاد اطمینان برای ساکنان از دیگر موارد مهمی است که امیدوارم همکاران به آنان توجه کنند.

شهردار تهران با تاکید بر این‌که باید از تجربیات دهه‌های گذشته درس بگیریم و به تجارب مثبت بیشتر توجه کنیم، گفت: این پروژه‌ای است که باید نشان دهد چگونه می شود ارزش‌های گذشته را به زندگی امروز آورد و به آن تداوم بخشید. امیدوارم این کار با تلاش توسعه‌دهندگان میسر شود.

حناچی ادامه داد: موضوع  مورد بحث دیگر، نهاد برنامه‌ریزی شهر تهران است که تجربه قبلی در این زمینه منجر به تهیه طرح جامع شد؛ اگر پیشتر مشکلی بود به خاطر اراده‌ای بود که طرح را از مسیر اصلی منحرف کرد.

شهردار تهران درنهایت با اشاره به این‌که با عمل به این تفاهم نامه فرصتی برای ایجاد مفاهمه در مقیاس ملی و محلی ایجاد خواهد شد و مردم نفع و بهره‌ آن را خواهند برد، خاطرنشان کرد: امیدواریم این تفاهم‌نامه‌ها منجر به اقدامات اساسی و برنامه‌ریزی‌های عملی شوند.

گفتنی است در این مراسم موافقت‌نامه همکاری و مشارکت وزارت راه‌وشهرسازی، شهرداری تهران و شورای اسلامی شهر تهران، تفاهم‌نامه همکاری مشترک وزارت راه‌وشهرسازی و شهرداری تهران برای بازآفرینی محله‌های هدف شهر تهران و تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین شهرداری تهران، شرکت بازآفرینی شهری ایران و شرکت بام خانه سبز برای بازآفرینی محله سیروس در منطقه١٢ تهران مبادله شدند.  

کد خبر 440884

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار